У США заблокували продаж HIMARS для Угорщини

Голова Комітету Сенату з міжнародних відносин республіканець Джеймс Ріш заблокував продаж США зброї Угорщини на суму 735 млн доларів як покарання за відмову країни затвердити членство Швеції в НАТО. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Washington Post .

Як зазначає видання, це рідкісний крок, спрямований на те, щоб змусити Будапешт дати зелене світло розширенню альянсу напередодні липневого саміту у Вільнюсі.

У заяві для The Washington Post Ріш сказав, що Угорщина має допустити Швецію в НАТО, якщо вона хоче отримати пакет озброєнь, який включає 24 батареї ракетних установок HIMARS, а також понад 100 ракет і блоків разом з відповідними запчастинами та підтримкою.

Рішення призупинити продаж нової зброї Будапешту демонструє зростаючу ворожість до Угорщини з боку прихильників НАТО, таких як Ріш, який рідко затримує продаж зброї країнам у будь-якій частині світу.

"Протягом деякого часу я прямо висловлював свою стурбованість угорському уряду у зв'язку з його відмовою просувати голосування за вступ Швеції до НАТО... Я вирішив, що продаж нової військової техніки США до Угорщини буде припинено", - сказав він.

Усі великі продажі зброї вимагають, щоб голова та високопоставлені члени комітетів Сенату та Палати представників із закордонних справ давали дозвіл та схвалення до того, як Державний департамент публічно повідомить про продаж. Заперечення Ріша не дозволяє Держдепу просувати процес продажу.

Нагадаємо, генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг заявив, що союзники згодні, щоб Україна стала членом НАТО, але Угорщина проти, а Німеччина вагається. 

Статті

Донбас
10.12.2023
20:18

Як бойовик "ДНР" умовив Путіна брати участь у виборах президента. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу демонстрували свою причетність до найважливішої, на їхню думку, справи - висунення нинішнього російського диктатора кандидатом у президенти. Місцеві пропагандисти радісно повідомляли, що так званий спікер...
Світ
09.12.2023
17:06

“Кращі шанси України на перехоплення ініціативи на полі бою навесні 2025 року, якщо вона протримається наступного року”. Огляд західних медіа

Пов’язані з Росією пропагандисти ввели в оману американських знаменитостей, заплативши їм за короткі відеокліпи, які потім використали для дискредитації президента Володимира Зеленського.
Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Всі статті