У США спрогнозували, що буде, якщо на Москву і Петербург скинути ядерну гравітаційну бомбу

Згідно з моделюванням, проведеним американським виданням Newsweek за допомогою сервісу Nukemap (створений істориком науки і ядерних технологій Алексом Веллерстайном), ядерна гравітаційна бомба B61-13 потужністю 360 кілотонн може завдати істотної шкоди Москві з 12,6 млн жителів. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Згідно з прогнозом, кількість загиблих у Москві від ядерного удару новою бомбою Пентагону оцінюється в 311 480 осіб, а поранених - 868 860 осіб. 

Той, хто перебуває в радіусі трохи більше ніж 3 км від місця вибуху, зазнає впливу настільки високого рівня радіації, що помре протягом місяця, а 15% тих, хто вижив, пізніше помруть від раку.

За даними Nukemap, приблизно за 3 км від місця вибуху бомби впадуть будівлі, виникнуть пожежі. Усе, що перебуває в радіусі приблизно 1 км від місця вибуху, буде знищено вогняною кулею. 

Якщо бомба B61-13 буде скинута на Петербург, її ефект може виявитися ще більш руйнівним: загине близько 360 150 осіб, буде поранено 685 930 осіб.

Помічник міністра оборони США з космічної політики Джон Пламб заявив, що розробка нової бомби "відображає мінливе середовище безпеки і зростання загроз з боку потенційних супротивників". Пламб додав, що Штати зобов'язані використовувати всі можливості для стримування і, за необхідності, реагування на стратегічні атаки.

У повідомленні нагадується, що 2 листопада російський диктатор путін підписав закон про вихід РФ із Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. США засудили цей крок Кремля.

Статті

Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Донбас
14.04.2024
18:21

Нове видання обіцяє жителям "ДНР/ЛНР" новини про кішку, яка народила кошенят, і нефарбований паркан. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу були традиційно нудними. Численні близькі до місцевої влади Телеграм-канали слідом за офіційними джерелами масової пропаганди цитували політиків чужої країни і на честь 12 квітня тиражували нічим не підкріплені...
Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Всі статті