У США спрогнозували, що буде, якщо на Москву і Петербург скинути ядерну гравітаційну бомбу

Згідно з моделюванням, проведеним американським виданням Newsweek за допомогою сервісу Nukemap (створений істориком науки і ядерних технологій Алексом Веллерстайном), ядерна гравітаційна бомба B61-13 потужністю 360 кілотонн може завдати істотної шкоди Москві з 12,6 млн жителів. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

Згідно з прогнозом, кількість загиблих у Москві від ядерного удару новою бомбою Пентагону оцінюється в 311 480 осіб, а поранених - 868 860 осіб. 

Той, хто перебуває в радіусі трохи більше ніж 3 км від місця вибуху, зазнає впливу настільки високого рівня радіації, що помре протягом місяця, а 15% тих, хто вижив, пізніше помруть від раку.

За даними Nukemap, приблизно за 3 км від місця вибуху бомби впадуть будівлі, виникнуть пожежі. Усе, що перебуває в радіусі приблизно 1 км від місця вибуху, буде знищено вогняною кулею. 

Якщо бомба B61-13 буде скинута на Петербург, її ефект може виявитися ще більш руйнівним: загине близько 360 150 осіб, буде поранено 685 930 осіб.

Помічник міністра оборони США з космічної політики Джон Пламб заявив, що розробка нової бомби "відображає мінливе середовище безпеки і зростання загроз з боку потенційних супротивників". Пламб додав, що Штати зобов'язані використовувати всі можливості для стримування і, за необхідності, реагування на стратегічні атаки.

У повідомленні нагадується, що 2 листопада російський диктатор путін підписав закон про вихід РФ із Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. США засудили цей крок Кремля.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті