У Слов'янську дитячих опікунів, що відмовляються від евакуації, позбавлять обов'язків

Члени міської комісії з питань захисту прав дитини у Слов'янську 1 квітня ухвалили рішення позбавити обов’язків опікунів, які відмовляться від евакуації дітей. Про це повідомляє "Суспільне".

За словами керівниці служби у справах дітей Слов’янської міської військової адміністрації Олени Соколової, дане рішення пов’язано із небезпекою та наближенням фронту.

За її словами, більшість опікунських родин, дитячих будинків сімейного типу виїхали з міста, та наразі у Слов’янській громаді залишаються 23 родини, в яких виховуються 34 дитини-сироти та дитини, що позбавлені батьківського піклування.

"В Донецькій області обов’язкова евакуація затверджена постановою Кабінету Міністрів від 2 серпня 2022 року. Опікуни зобов’язані евакуюватись із дітьми за межі Донецької області до більш безпечних регіонів України. Забезпечити безпеку дитині - це обов’язок опікунів і органів опіки", - пояснила Соколова.

Вона повідомила, що адміністрація постійно звертається до родин, пояснює, що евакуація безплатна, та надається вся необхідна допомога.

В грудні, за її словами, проводилось засідання комісії, вже тоді члени адміністрації звертались до родин, давали їм місяць-два, потім нагадували постійно.

"27 березня під час обстрілу Слов’янська був поранений неповнолітній. Тому ми знову вживаємо заходи й у більш суворій формі", - повідомила керівниця служби у справах дітей.

"Ми діємо виключно згідно із повноваженнями. Але не хочемо вдаватися до таких заходів, адже більшість дітей живуть із рідними, наприклад, бабусею та дідусем, або в родини тітки та дядька. Саме тому, ми знову намагаємось переконати ці родини виїхати туди, де діти будуть у більшій безпеці", - наголосила Соколова.

Нагадаэмо, 31 березня а Авдіївці під час обстрілу загинули 5-місячна дитина з бабусею. 

Статті

Країна
05.06.2023
13:17

«Мамо, забери мене!».  Історії двох дівчат-підлітків з Херсонщини, яких матері змогли повернути з росії після незаконного вивезення

Депортація окупантами українських дітей до росії має дуже різні форми. Це й організоване вивезення дітей-сиріт, яких там швиденько «прилаштовують» у нові «сім’ї», і поїздки під приводом оздоровлення чи відпочинку, і виїзд через залякування...
Донбас
04.06.2023
21:24

Виявляється, у нас є той, про кого не можна говорити. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Ми зобов'язані оголосити в Республіці конкурс на найкращий ескіз пам'ятника бійцям ПВК "Вагнер". І цей пам'ятник має бути встановлений у центрі Артемівська. Бійці "Вагнера" - це героїчно сміливі люди, які "виколупували" ворога з кожного метра землі...
Світ
02.06.2023
14:09

"Не маючи широкої мережі агентів у тилу ворога, українська розвідка звернулася до несподіваних форм вербування". Західні медіа про Україну

“ФСБ зробить будь-що, щоб не дати цим дітям повернутися. Наразі вони можуть бути свідками на процесі проти Путіна у Міжнародному кримінальному суді, – сказав Кулеба The Times. – Вони допитували цю групу із 13 матерів 14 годин. Це було настільки...
Всі статті