У семи областях України стартував проєкт із підготовки водійок автобусів

В Україні стартував пілотний проєкт із безоплатної підготовки майбутніх водійок автобусів. Лише в регіонах на внутрішніх маршрутах потрібно понад 6 тисяч водіїв. За проєктом передбачено навчання 100 учасниць. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Як зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач, кадрова криза торкнулася фактично всіх галузей, включно з вантажними та пасажирськими перевезеннями.

Тому, за його словами, держава прагне створити умови для перенавчання та опанування нових навичок, зокрема серед жінок.

Деркач додав, що метою започаткованого проєкту, крім працевлаштування, є також подолання упереджень щодо жінок за кермом автобусів.

У міністерстві упевнені, що цей проєкт стане успішним та буде масштабований надалі.

Зазначається, що у середньому в системі громадського транспорту у світі близько 19% водійок. Хоча їхня кількість зростає, частка жінок, які працюють водійками на видах транспорту, як-от автобуси, регіональна та приміська залізниця, є різною і наразі не є паритетною з водіями-чоловіками.

В Україні цей показник становить менше ніж 1%, за винятком електротранспорту.

Долучитись до проєкту можуть жінки віком від 21 до 65 років, які проживають в Україні, а саме в Києві, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Чернігівській та Миколаївській областях.

Також вони повинні мати водійське посвідчення (категорії B, C, CE, D1) та досвід водіння понад 3 роки та плани надалі працевлаштуватися водійками автобуса.

Для участі треба до 1 жовтня заповнити анкету за посиланням. За запитом команди також треба буде підтвердити достовірність даних, вказаних в анкеті, зокрема надіслати копії документів.

Проєкт реалізує громадська організація «Фундація інституційного розвитку» за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно зі структурою ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Швеції.

Учасницям після проходження навчання гарантують робоче місце, де запроваджені стандарти дотримання прав жінок, та підтримку в адаптації.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині почали навчати автодіагностиці жінок вразливих категорій. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
09.07.2025
14:00

«Уявіть, якщо таліби теж захочуть на СВО». Російські ЗМІ про Україну

Можливо, Трамп думав, що зараз він махне чарівною паличкою і все - війська встануть, почнуться мирні переговори. Але реальність така, що якщо так станеться, то відразу ж почнеться накачування України новим озброєнням для продовження війни.
Луганськ
08.07.2025
15:00

«На їхньому фоні ми – вимираючий вид». Луганський щоденник

Багато неруських. Ми не звикли до такого. Торгують до упору, до темноти. Наші ні, не так, наші себе бережуть. А ці спритні, двожильні. У них не болить. Вони можуть по 12 годин на ногах бути, посміхатися. Їм родину годувати, квартиру сплачувати,...
Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Всі статті