У семи областях України стартував проєкт із підготовки водійок автобусів

В Україні стартував пілотний проєкт із безоплатної підготовки майбутніх водійок автобусів. Лише в регіонах на внутрішніх маршрутах потрібно понад 6 тисяч водіїв. За проєктом передбачено навчання 100 учасниць. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Як зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач, кадрова криза торкнулася фактично всіх галузей, включно з вантажними та пасажирськими перевезеннями.

Тому, за його словами, держава прагне створити умови для перенавчання та опанування нових навичок, зокрема серед жінок.

Деркач додав, що метою започаткованого проєкту, крім працевлаштування, є також подолання упереджень щодо жінок за кермом автобусів.

У міністерстві упевнені, що цей проєкт стане успішним та буде масштабований надалі.

Зазначається, що у середньому в системі громадського транспорту у світі близько 19% водійок. Хоча їхня кількість зростає, частка жінок, які працюють водійками на видах транспорту, як-от автобуси, регіональна та приміська залізниця, є різною і наразі не є паритетною з водіями-чоловіками.

В Україні цей показник становить менше ніж 1%, за винятком електротранспорту.

Долучитись до проєкту можуть жінки віком від 21 до 65 років, які проживають в Україні, а саме в Києві, Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Полтавській, Чернігівській та Миколаївській областях.

Також вони повинні мати водійське посвідчення (категорії B, C, CE, D1) та досвід водіння понад 3 роки та плани надалі працевлаштуватися водійками автобуса.

Для участі треба до 1 жовтня заповнити анкету за посиланням. За запитом команди також треба буде підтвердити достовірність даних, вказаних в анкеті, зокрема надіслати копії документів.

Проєкт реалізує громадська організація «Фундація інституційного розвитку» за ініціативи Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України спільно зі структурою ООН Жінки в Україні та за фінансової підтримки Швеції.

Учасницям після проходження навчання гарантують робоче місце, де запроваджені стандарти дотримання прав жінок, та підтримку в адаптації.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині почали навчати автодіагностиці жінок вразливих категорій. 

Статті

Країна
12.09.2024
16:21

Україна нарощує виробництво дронів: проблеми та виклики

73% опитаних виробників сектору ОПК не бачать жодних кроків від держави щодо покращення умов ведення оборонного бізнесу в Україні.
Світ
11.09.2024
19:13

Про далекобійні ракети, сучасні винищувачі, дипломатію і трибунал над Путіним і Лавровим. Огляд західних медіа

Західні союзники спочатку опираються закликам надати більш сучасне обладнання, тільки щоб погодитися на багато місяців пізніше. Такий перервний потік давав українським військовим менше часу на інтеграцію складного і потужного озброєння, залишивши...
Світ
11.09.2024
10:17

«Не потрібно радикально й однозначно заявляти про неможливість переговорів». Російські ЗМІ про Україну

Концентрація п'ятнадцятитисячного угруповання українських військ як головну мету розглядає зовсім не Білорусь, а, швидше за все, Росію. І насамперед територію Брянської області, в якій Київ може спробувати розіграти «курський сценарій».
Всі статті