У СБУ повідомили, що переговорну групу з обміну полоненими з РФ буде розширено

Переговорна група, яка від імені Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими займалася підготовкою обмінів, розширюється, зокрема, до неї входитимуть представники Служби безпеки України, Головного управління розвідки Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби зовнішньої розвідки та омбудсмена. Про це заявив голова СБУ Василь Малюк на брифінгу 15 серпня, повідомляє "Інтерфакс-Україна". 

"Я впевнений, що саме такий варіант дасть змогу об'єднати наші зусилля і більш ефективно боротися за кожного захисника України, щоб повертати їх додому. Саме синергія та поєднання наших зусиль якнайшвидше дасть відповідні плоди", - переконаний Малюк.

Очільник СБУ наголосив, що це стосується організації обмінів не лише щодо військовослужбовців, а й цивільних осіб, зокрема тих, кого Росія незаконно утримує ще з 2014 року.

Малюк підтвердив, що під час жорстоких боїв у Курській області Росії спецпризначенці ЦСО "А" СБУ взяли в полон понад сотню військовослужбовців Росії, серед яких є офіцери та представники підрозділу "Ахмат".

"Учора нами було проведено філігранну операцію, внаслідок якої 102 росіянина потрапили в полон. Ми в майбутньому вже думаємо про те, як максимально ефективно скористатися цим, щоб повернути наших захисників додому", - зазначив голова СБУ.

Водночас, він наголосив, що наразі з полоненими росіянами працюють військова контррозвідка та слідчі СБУ. Зокрема, щоб задокументувати воєнні злочини, вчинені на війні в Україні. А вже після того, як полонені нададуть вичерпні свідчення і з ними будуть проведені усі передбачені законом процедури з боку ГУР та СБУ, українська сторона зможе вести переговори щодо їхнього обміну з РФ.

Як повідомлялося, ЗСУ взяли в полон близько двох тисяч російських військових у Курській області 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті