У росії за неявку до військкомату штрафуватимуть на 30 тисяч рублів вже з жовтня - путін підписав указ

Російський диктатор путін підписав закон про збільшення до 30 тис. руб. штрафів за неявку до військкомату за повісткою без поважної причини. Відповідний документ опубліковано на офіційному порталі правової інформації РФ 31 липня, - пишуть росЗМІ.

"Поправки змінюють редакцію статті 21.5 КпАП - "Невиконання громадянами обов'язків з військового обліку", - ідеться в повідомленні. - Передбачається, що нез'явлення громадянина без поважної причини в зазначені в повістці військового комісаріату час і місце або за викликом органу, що здійснює військовий облік, спричинить накладення адміністративного штрафу в розмірі від 10 тисяч до 30 тисяч рублів (зараз, зокрема, за нез'явлення за повісткою передбачено штраф від 500 рублів до 3 тисяч рублів)".

Уточнюється, що закон також передбачає підвищення відповідальності за неподання у встановлений строк до військового комісаріату або іншого органу, що здійснює військовий облік, списків громадян, які підлягають первісній постановці на військовий облік. Штраф становитиме для посадових осіб у розмірі від 40 тисяч до 50 тисяч рублів, на юридичних осіб - від 350 тисяч рублів до 400 тисяч рублів (наразі стягується штраф для посадових осіб у розмірі від 1 до 3 тисяч рублів).

Крім того, запроваджується відповідальність за несповіщення громадян про виклик (повістку) військового комісаріату або іншого органу, що здійснює військовий облік, під час надходження, зокрема в електронній формі, таких викликів (повісток) від військових комісаріатів, або незабезпечення громадянам можливості своєчасної явки за викликом (повісткою) військового комісаріату або іншого органу, що здійснює військовий облік. Це спричинить накладення адміністративного штрафу на посадових осіб у розмірі від 40 тисяч до 50 тисяч рублів, на юридичних осіб - від 350 тисяч рублів до 400 тисяч рублів.

Закон має набути чинності з 1 жовтня 2023 року.

Раніше повідомлялося, що в росії кількість затриманих у справах про держзраду в 2023 році вже вдвічі перевищила показник минулого року.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті