У росії «судять» полонених українців з “Азова”, серед яких жінки-кухарі. Обвинувачення запросило від 16 до 24 років

У Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону почалися дебати у справі 24 військовополонених з українського полку «Азов». Про це повідомляє «Медазона» 21 серпня.

Прокуратура запросила для обвинувачених строки від 16 до 24 років позбавлення волі, для всіх чоловіків - в установах суворого режиму.

Дев'ять обвинувачених - жінки. Двох українців уже обміняли, тому їх судять заочно. Також припинено справу проти водія Олександра Іщенка, який, як встановив український судмедексперт, був убитий у російському СІЗО.

Вісім жінок, які опинилися на лаві підсудних у Ростові, працювали кухарками і готували їжу для військових. Хтось потрапив у полон у Маріуполі, інших затримали під час «фільтрації», коли вони намагалися покинути місто, окуповане Росією після важких боїв навесні 2022 року.

Як зазначають правозахисники Міжнародного історико-просвітницького, правозахисного товариства «Меморіал», жодному з підсудних не інкримінують жодних воєнних злочинів, «усіх їх судять за сам факт проходження служби в українському полку “Азов”, оскільки 2022 року Верховний суд Росії оголосив його терористичною організацією».

«Медіазона» публікує фоторепортаж із військового суду.

Ніні Бондаренко 40 років, вона - одна з кухаркинь «Азова» і мати двох неповнолітніх дітей. Їй запросили 17 років позбавлення волі за двома статтями російського КК.

Олег Міжгородський - колишній командир автомобільного взводу «Азова», звільнився зі служби 2021 року у званні лейтенанта. За двома статтями для нього запросили 22 роки колонії.

35-річний Ярослав Ждамаров служив в «Азові» сапером і кінологом у 2015-2019 роках. За трьома статтями для нього запросили 16 років.

Молодшому сержанту Олександру Мероченцю 25 років, він був командиром гранатометного взводу, обвинувачується за всіма трьома статтями. Прокуратура запросила для нього 23 роки позбавлення волі.

Микиті Тимоніну 28 років, він - стрілець-гранатометник, для нього запросили 22 роки за тими ж трьома статтями.

25-річна Владислава Майборода з 2020 року служила в «Азові» кухарем. Вона вийшла з «Азовсталі» 17 березня 2022 року, у квітні того ж року її затримали російські військові. За двома статтями їй запросили 16 років позбавлення волі.

40-річна Лілія Руденко працювала в «Азові» кухарем, має двох неповнолітніх дітей. За двома статтями для неї запросили 19 років колонії - найсуворіше покарання для жінки на цьому процесі.

Олексій Смиков (ліворуч) і Олександр Мухін. 31-річний Олександр Мухін служив в «Азові» у 2017-2018 роках до звільнення у званні старшого солдата. Він був затриманий навесні 2022 року. Обвинувачується за всіма трьома статтями, для нього запросили 22 роки колонії.

Олексію Смикову 27 років, він у різний час був в «Азові» снайпером, навідником мінометного розрахунку, кулеметником і радіотелефоністом-водолазом. Обвинувачується за трьома статтями, запитаний термін - 23 роки колонії.

50-річна Наталія Гольфінер перебувала в «Азові» до січня 2022 року і була начальницею продовольчого складу. За двома статтями їй запросили 16 років колонії.

Олегу Жаркову 52 роки, і, на відміну від інших чоловіків на лаві підсудних, в «Азові» він був вільнонайманим різноробочим. Незважаючи на це, за двома статтями йому запросили 19,5 року колонії.

Артем Гребешков - 33-річний колишній контрактник з «Азова». Має неповнолітню доньку. Запрошений термін - 23 роки, обвинувачується за трьома статтями.

Марині Текін 34 роки, у неї є неповнолітня донька. В «Азові» працювала кухаркою. За двома статтями їй запросили 16,5 року колонії.

Олена Аврамова була однією з кухарів «Азова», зараз їй 51 рік. Запрошений за двома статтями термін - 17 років.

Олег Тишкул - 55-річний лейтенант, колишній інструктор «Азова», у полку він служив до 2021 року. Йому запросили найбільший строк - 24 роки. Тишкул обвинувачується за трьома статтями.

Артема Гребешкова з «Азова» звільнили ще 2021 року у зв'язку з неповною службовою відповідністю.

22-річний Артур Грецький - солдат, навідник БТР, який вступив на службу в «Азов» за два роки до повномасштабного вторгнення. За трьома статтями для нього запросили 23 роки колонії.

Лілії Павріанідіс 29 років, Ірині Могитич - 42. Обидві були кухарями в «Азові», причому Могитич звільнилася 12 лютого 2022 року - незадовго до початку повномасштабного вторгнення російських військ. Павріанідіс запросили 17 років колонії, Могитич - 16.

(УсіфФото: Александра Астахова / Медиазона).

Статті

Країна
11.10.2024
13:38

Бюджет-2025: стеля можливостей

Соціальні виплати наступного року не підвищуватимуться (за винятком пенсій), воєнні витрати також залишаться на нинішньому рівні. Такими є головні особливості проєкту держбюджету-2025
Світ
10.10.2024
16:00

“Путін буде робити ставку на те, що зможе нав’язати мир на своїх умовах”. Огляд західних медіа

"Російські війська здобували територію в серпні та вересні темпами, небаченими з 2022 року, заявив Пасі Паройнен, аналітик Black Bird Group..."
Донецьк
09.10.2024
21:00

Остання фортеця вуглепрому на Донеччині. Чому люди залишаються працювати попри небезпеку

Шахтоуправління «Покровське» – єдине вугільне підприємство, яке зараз працює у Донецькій області. До війни кількість працівників тут складала близько 10 000 людей, а видобуток вугілля на рік – до 8 мільйонів тон.
Всі статті