У росії новий командувач ЦВО офіційно змінив Лапіна - керував разом із "кадировцями" захопленням Маріуполя та "Азовсталі"

У росії генерал-лейтенант Андрій Мордвічов офіційно змінив генерал-полковника Олександра Лапіна на посаді командувача Центрального військового округу (ЦВО), - пише російський "РБК" 17 лютого.

Про призначення Мордвічева повідомляв у середині січня депутат Держдуми Дмитро Саблін. «Вітаю Андрія Мордвічова з призначенням на посаду командувача Центрального військового округу. Бойовий генерал, смілива людина", - написав тоді Саблін, уточнивши, що Мордвічов був поранений під час захоплення Маріуполя.

Відомо, що 47-річний генерал Мордвічов раніше командував 8-ю армією, керував армійськими підрозділами під час захоплення Маріуполя. Наприкінці березня росТВ показало відео як спростування інформації, що з'явилася, про загибель Мордвічева — на ньому той стояв поруч із головою Чечні Кадировим. "Ахмат - реальна сила!" — сказав Мордвічов на відео, після чого вони обіймаються, і Кадиров відповідає: «Ось так каже наш командувач, найкращий командувач!»

Крім того, 8 квітня Кадиров публікував відео з Мордвічовим та найманцями чеченських підрозділів, які зібралися на оперативну нараду щодо «завершальної фази спецоперації» в Маріуполі, йшлося, зокрема, і про штурм «Азовсталі». З учасниками наради Кадиров спілкувався з відеозв'язку.

 
 
 

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті