У росії кількість затриманих у справах про держзраду у 2023 році вже вдвічі перевищила показник минулого року

У росії за перші шість місяців 2023 року фігурантами кримінальних справ про держзраду (ст. 275 КК РФ) уже стали щонайменше 43 людини. За весь 2022 рік їх було вдвічі менше, підрахував Телеграм-канал "Вёрстка" на основі повідомлень ЗМІ та правозахисників.

Зазначається, що у 2023 році підозрюваних у держзраді затримували у 20 суб'єктах РФ, а також в анексованих Криму і Севастополі. Якщо не брати до уваги Москву (куди фігурантів справ здебільшого доправляють для обрання запобіжного заходу), то найчастіше в новинах про держзраду фігурували Хабаровський край (4 особи) і Бєлгородська область (3 особи).

Загалом у силовиків виокремлюють шість сценаріїв для переслідування за 275 статтею, з яких п'ять пов'язані з війною в Україні. Найчастіше росіян затримували нібито через передачу відомостей ЗСУ (10 осіб) і спроби виїхати воювати на боці України (10 осіб). Ще одна причина для порушення справ про держзраду - донати на користь збройних сил України (6 осіб). Також по двоє осіб було затримано нібито через підготовку теракту і схиляння до переходу на бік ЗСУ. В одному випадку росіянин став фігурантом справи за 275 статтею через підпал військкомату.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті