У російську ЦВК подали заяву про відмову путіну в реєстрації на президентських виборах

У ЦВК РФ 22 січня подано заяву про відмову в реєстрації на виборах путіну, яку підписали понад 20 осіб. Про це повідомив активіст з Удмуртії Сергій Антонов і російський опозиційний Телеграм-канал BRIEF.

"На думку авторів заяви, основних причини для відмови Путіну в реєстрації - дві. Перша - незаконні поправки до Конституції, які дали Путіну можливість заново переобратися. І друга причина - порушення під час збору підписів - 60 тис. підписів, за підрахунками Антонова, зібрано незаконно, що перевищує 5% браку, які допустимі за законом", - пише BRIEF.

Зазначається, що серед тих, хто підписав заяву - колишні депутати Держдуми, муніципальні депутати та громадські діячі.

Коментуючи цю заяву, BRIEF пише: "Вимагати від ЦВК, щоб він визнав поправки до Конституції 2020 року незаконними і на цій підставі скасував реєстрацію Путіна, - звісно, можна, але питання все ж таки трохи не за адресою. Про незаконно зібрані підписи - аргумент, на наш погляд, набагато сильніший. Але з ним теж є проблеми. Закон містить закритий перелік для відмови в реєстрації. І перевищення допустимого шлюбу в 5% - як одна з підстав. Але проблема в тому, що які саме підписи штаб Путіна здав у ЦВК, знають тільки штаб і ЦВК. Тому не можна стверджувати, що зібрані з порушенням підписи дійшли до Центрвиборчкому". 

Раніше повідомлялося, що в рамках протестів у Башкортостані учасників війни в Україні з регіону закликають залишати позиції і повертатися на батьківщину.

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті