У російському МЗС заявили, що не вважають талібів "терористами по суті"

Директор другого азіатського департаменту Азії МЗС РФ і спецпредставник президента щодо Афганістану Замір Кабулов заявив, що росія не вважає талібів "терористами по суті" і що ця організація еволюціонувала. Про це він сказав в інтерв'ю RTVI.

"По-перше, ми не вважаємо їх терористами по суті. Це доведено самим ходом життя", - сказав Кабулов, відповідаючи на запитання, на яких правових підставах таліби в'їжджають до росії, яка офіційно визнає їхній рух терористичним.

За словами дипломата, "Талібан" еволюціонував, "оголосивши себе національним рухом".

"Таліби* оголосили, що не збираються займатися глобальним джихадом, переносити свою ідеологію і спосіб думки на сусідні держави", - заявив Кабулов.

Він також сказав, що в Афганістані поки що немає сили, яка могла б кинути виклик талібам.

Зазначимо, що до Москви прилетіла делегація талібів на чолі з в.о. міністра закордонних справ у тимчасовому уряді Афганістану Амір Хан Моттакі. У п'ятницю, 29 вересня, таліби вирушать до Казані, щоб узяти участь у Московському форматі консультацій з афганського врегулювання. 

За словами Кабулова, глава МЗС росії Сергій Лавров не зустрічатиметься з членами делегації

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті