У російському МЗС заявили, що не вважають талібів "терористами по суті"

Директор другого азіатського департаменту Азії МЗС РФ і спецпредставник президента щодо Афганістану Замір Кабулов заявив, що росія не вважає талібів "терористами по суті" і що ця організація еволюціонувала. Про це він сказав в інтерв'ю RTVI.

"По-перше, ми не вважаємо їх терористами по суті. Це доведено самим ходом життя", - сказав Кабулов, відповідаючи на запитання, на яких правових підставах таліби в'їжджають до росії, яка офіційно визнає їхній рух терористичним.

За словами дипломата, "Талібан" еволюціонував, "оголосивши себе національним рухом".

"Таліби* оголосили, що не збираються займатися глобальним джихадом, переносити свою ідеологію і спосіб думки на сусідні держави", - заявив Кабулов.

Він також сказав, що в Афганістані поки що немає сили, яка могла б кинути виклик талібам.

Зазначимо, що до Москви прилетіла делегація талібів на чолі з в.о. міністра закордонних справ у тимчасовому уряді Афганістану Амір Хан Моттакі. У п'ятницю, 29 вересня, таліби вирушать до Казані, щоб узяти участь у Московському форматі консультацій з афганського врегулювання. 

За словами Кабулова, глава МЗС росії Сергій Лавров не зустрічатиметься з членами делегації

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті