У РФ готують до видання 20-томну "Історію Росії". Розвідка доповіла, що в першому томі "каменя на камені не залишили" від теорії існування Київської Русі

Перший том академічного видання "История России. В 20 томах" презентували в РФ 23 квітня. Про це пишуть російські ЗМІ.

Про зміст першого тому розповів директор Служби зовнішньої розвідки Сергій Наришкін. "Перший том охоплює період з VI по середину XIII століття. Саме в цей час східні слов'яни вперше виходять на історичну сцену, формується Давньоруська держава, виникають її головні центри - Новгород, Полоцьк, Київ. Фундаментальні аргументи, наведені в цій книжці, над якою працювали найкращі науковці та історики нашої країни з 11 регіонів, каменя на камені не залишають від псевдонаукової теорії про так звану "Україну-Русь", яка начебто існувала в ту пору", - заявив він. 

Зазначається, що загалом у серії буде 20 томів, які складатимуться з 30 книжок, "які охоплять період від зародження стародавніх культур на території Росії до початку спеціальної військової операції".

Як повідомлялося раніше, Путін, а за ним і вся історична школа РФ нині займаються фальсифікацією вітчизняної історії, називаючи українські землі історично російськими.  

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Донбас
25.01.2026
13:00

Мистецтво промовчати і майстерність не договорювати. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу щосили намагалися згладити гостроту деяких проблем, що звалилися на «молоді республіки». Неприємність у непідконтрольному законній владі Дебальцевому буквально прилетіла з неба – місто, точніше військові...
Всі статті