У Реєстрі збитків розповіли, як збираються отримати гроші від РФ для виплати компенсацій

Маркіян Ключковський, виконавчий директор Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, розповів, коли варто очікувати на початок роботи реєстру та на майбутні виплати за збитки, завдані українцям російською війною. Про це Ключковський розказав у інтерв’ю "Європейській правді".

За прогнозом Ключковського, українці, українські компанії та українська держава зможуть подавати заяви та докази для отримання виплат за завдані матеріальні та нематеріальні збитки вже цієї весни.

"Кінець березня чи початок квітня – це орієнтовний час, коли розраховуємо бути готовими почати прийом заяв", – сказав Ключковський.

Він зазначив, що реєстр як міжнародна організація був створений лише сім місяців тому і те, що зараз уже виходять на його запуск – "це третя космічна швидкість".

Ключковський  наголосив, що усі заяви потрібно буде подавати винятково у цифровому форматі. Потім ці заяви будуть очікувати розгляду по суті, який має здійснювати Компенсаційна комісія – нова, ще не створена інституція, яка призначатиме компенсації, що їх матиме заплатити росія.

Що стосується термінів, коли можна реально очікувати на компенсації, Ключковський не вважає, що це буде можливим у цьому році 

"Нам пощастить, якщо це буде в наступному році. Це був би дуже великий успіх. В цьому процесі наразі дуже багато невідомих", – пояснив він, додавши, що Україна є першопрохідцем у такому створенні компенсаційного механізму, тому давати прогнози було би безвідповідально.

"Але я знаю, що за неповних два роки ми пройшли неймовірний шлях від ідеї, в яку спочатку ніхто не вірив… до нинішнього стану. 

Ми отримали рішення Генасамблеї ООН; через шість місяців – рішення про створення реєстру; а тепер наближаємося до початку роботи реєстру. І це – надзвичайно швидко", – сказав Ключковський.

Нагадаємо, Рада ЄС дозволила використовувати прибуток від заморожених активів росії для України. 

Статті

Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Всі статті