У Польщі експерти дали висновок по ракеті, яка впала на її територію

Польські експерти дійшли висновку, що ракета, яка впала у Пшеводуві в листопаді минулого року, не могла бути випущена з росії і, ймовірно, була українською, пише Rzeczpospolita з посиланням на джерела, знайомі з ходом розслідування, - повідомляє "Радіо Свобода".

Прессекретар прокуратури підтвердив, що вони справді отримали висновок, але його зміст він не розголошував через конфіденційний характер. Речник додав, що відомство звернулося до України за юридичною допомогою і очікує на відповідь.

За даними видання, висновок слідчих нібито підготовлений на основі безлічі джерел та засекречених даних національних служб. Наразі офіційно в Польщі та Україні не розкривали деталей розслідування.

Як йдеться в повідомленні, ймовірно, це була зенітна ракета С-300 серії 5-В-55 (російського виробництва). Прокуратура нібито знає, з якого місця сил ППО України вона була запущена.

Нагадаємо, що у селищі Пшеводув 15 листопада 2022 року неподалік українського кордону впала ракета, що призвело до загибелі двох людей. 

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті