У Польщі експерти дали висновок по ракеті, яка впала на її територію

Польські експерти дійшли висновку, що ракета, яка впала у Пшеводуві в листопаді минулого року, не могла бути випущена з росії і, ймовірно, була українською, пише Rzeczpospolita з посиланням на джерела, знайомі з ходом розслідування, - повідомляє "Радіо Свобода".

Прессекретар прокуратури підтвердив, що вони справді отримали висновок, але його зміст він не розголошував через конфіденційний характер. Речник додав, що відомство звернулося до України за юридичною допомогою і очікує на відповідь.

За даними видання, висновок слідчих нібито підготовлений на основі безлічі джерел та засекречених даних національних служб. Наразі офіційно в Польщі та Україні не розкривали деталей розслідування.

Як йдеться в повідомленні, ймовірно, це була зенітна ракета С-300 серії 5-В-55 (російського виробництва). Прокуратура нібито знає, з якого місця сил ППО України вона була запущена.

Нагадаємо, що у селищі Пшеводув 15 листопада 2022 року неподалік українського кордону впала ракета, що призвело до загибелі двох людей. 

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті