У Польщі знайшли рішення, щоб зброя та гумдопомога йшли без затримок попри блокаду кордону

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. За його словами, це дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги. Про це Дональд Туск сказав під час пресконференції, 22 лютого, повідомляє "Суспільне".

Він наголосив, що Польща повинна забезпечити повну пропуску спроможність кордону для військових вантажів та гумдопомоги.

"Тому, щоб забезпечити 100% гарантію того, що військова допомога, техніка, боєприпаси та гуманітарна допомога надійде українській стороні без будь-яких затримок, ми включимо до переліку критичної інфраструктури пункти пропуску з Україною та зазначені ділянки доріг і залізничних колій", — сказав Туск і підкреслив, що "це питання найближчих годин".

Очільник польського уряду додав, що нововведення "означатиме інший тип організаційного режиму на пунктах перетину кордону і на під'їзних шляхах і коліях до кордону з Україною".

На цій же пресконференції Туск заявив, що задля розв'язання проблеми блокади польсько-українського кордону місцевими фермерами, урядовці Польщі та України зустрінуться у Варшаві 28 березня.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський доручив уряду до 24 лютого бути на кордоні з Польщею, запросив також Туска та Дуду

Як повідомлялося, Зеленський провів селектор по блокаді кордону з Польщею і пообіцяв "швидкі кроки". 

Також нагадаємо, що Зеленський  прокоментував ситуацію на кордоні з Польщею і заявив, що справа не в зерні, а, скоріше, в політиці.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті