У Польщі знайшли рішення, щоб зброя та гумдопомога йшли без затримок попри блокаду кордону

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що польська влада внесе прикордонні переходи з Україною, а також ділянки автомобільних і залізничних доріг до переліку об'єктів критичної інфраструктури. За його словами, це дозволить прибрати перепони на польсько-українському кордоні для постачань зброї та гуманітарної допомоги. Про це Дональд Туск сказав під час пресконференції, 22 лютого, повідомляє "Суспільне".

Він наголосив, що Польща повинна забезпечити повну пропуску спроможність кордону для військових вантажів та гумдопомоги.

"Тому, щоб забезпечити 100% гарантію того, що військова допомога, техніка, боєприпаси та гуманітарна допомога надійде українській стороні без будь-яких затримок, ми включимо до переліку критичної інфраструктури пункти пропуску з Україною та зазначені ділянки доріг і залізничних колій", — сказав Туск і підкреслив, що "це питання найближчих годин".

Очільник польського уряду додав, що нововведення "означатиме інший тип організаційного режиму на пунктах перетину кордону і на під'їзних шляхах і коліях до кордону з Україною".

На цій же пресконференції Туск заявив, що задля розв'язання проблеми блокади польсько-українського кордону місцевими фермерами, урядовці Польщі та України зустрінуться у Варшаві 28 березня.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський доручив уряду до 24 лютого бути на кордоні з Польщею, запросив також Туска та Дуду

Як повідомлялося, Зеленський провів селектор по блокаді кордону з Польщею і пообіцяв "швидкі кроки". 

Також нагадаємо, що Зеленський  прокоментував ситуацію на кордоні з Польщею і заявив, що справа не в зерні, а, скоріше, в політиці.

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті