Польща оновила правила призову на випадок мобілізації або війни

У Польщі почали діяти нові норми призову на випадок мобілізації і під час війни. За новими правилами мобілізований має прибути у військкомат через 6 годин після отримання повістки. Про це повідомило видання Rzechpospilsta, - пише ukrayina.pl.

Нові правила викладені у розпорядженні міністра національної оборони, яке набуло чинності 13 січня.

Під час мобілізації призовник може отримати повістку з позначкою "на другий день мобілізації" або "негайно". Другий варіант означає, що чоловік повинен з’явитися до місця явки, яке вказано в повістці, не пізніше ніж через 6 годин з моменту отримання повідомлення про оголошення загальної мобілізації або початок війни.

У документі сказано, що на чоловіків, які під час мобілізації чи війни не з’явиться на цю службу в зазначений день і місце, чекає покарання у вигляді позбавлення волі на строк не менше як 3 роки.

Крім того, людина, яка під час мобілізації або війни постійно ухиляється від проходження військової служби, карається позбавленням волі строком не менше 5 років.

Як повідомлялося, Польща вітає розміщення німецького континенту військ на своїх територіях за прикладом Литви, якщо це дозволить посилити міць східного флангу НАТО. 

Статті

Донбас
28.04.2024
19:38

Нам нікуди повертатися: у російській історії немає періоду, який можна назвати моделлю для побудови державності. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головний «філософ» окупованого Донбасу Олександр Ходаковський раптово заявив, що ніяких скрєп у Росії не було і немає, що російська історія, навіть у викладі Путіна, не дає жодних моделей для «можемо повторити». Тобто, повертатися...
Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Всі статті