У Польщі діятиме навчально-тренувальний центр Україна-НАТО - Столтенберг

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що союзники ухвалили рішення створити в польському місті Бидгощ спільний аналітичний навчально-тренувальний центр Україна-НАТО. Про це посадовець розповівпід час пресконференції у межах зустрічі міністрів оборони держав-членів блоку в Брюсселі, повідомляє "Суспільне".

За словами Столтенберга, центр дозволить Україні ділитися досвідом, отриманим у ході повномасштабної війни, що розв'язала Росія, і створить структуру, в якій українські військові навчатимуться і тренуватимуться разом із колегами з Альянсу.

"Він буде розташований у Бидгощі, Польща. Ще залишилося вирішити технічні деталі. Те, що ми ухвалили зараз, є політичним рішенням, а потім ми повинні реалізувати його протягом наступних тижнів і місяців. Сьогоднішнє рішення — це початок процесу", — пояснив генсек.

Посадовець зазначив, що експерти НАТО зараз працюють над деталями, й очікується, що Альянс ухвалить остаточне рішення пізніше цього року.

"Це ще один інструмент для того, аби ми вивели Україну на той рівень, на якому вона прийде до повноправного членства", — підкреслив Столтенберг.

Водночас генеральний секретар вказав, що, "запрошення буде зроблено, коли всі будуть згодні й коли будуть виконані умови".

"Зараз ми все ближче підходимо до цього моменту", — додав посадовець.

Нагадаємо, раніше Столтенберг заявив, що НАТО має готуватися до десятилітньої конфронтації з росією. 

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті