Столтенберг заявив, що НАТО має готуватися до десятилітньої конфронтації з росією

НАТО має готуватися до можливої десятилітньої конфронтації з Росією, оскільки її агресія може поширитися й на інші держави, якщо путін здобуде перемогу в Україні. Про це генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю німецькому виданню Welt, опублікованому 10 лютого.

"Північноатлантичний альянс не прагне війни з Росією, але ми повинні підготуватися до конфронтації, яка може тривати десятиліттями", - сказав Столтенберг.

Він підкреслив, що оборонну промисловість слід швидко нарощувати, а стримування "працює лише тоді, коли викликає довіру".

За словами генсека НАТО, найкращий захист зараз - це підтримка України та інвестиції у військовий потенціал НАТО.

"Нам потрібно швидше відновити та розширити нашу промислову базу, щоб ми могли збільшити поставки в Україну і поповнити наші власні запаси", - сказав Столтенберг, пояснивши, що це означає перехід до швидкого виробництва, необхідного під час конфлікту.

Генсек НАТО закликав до збільшення кількості замовлень для оборонних компаній Європи і наголосив, що у країнах з ринковою економікою виробникам зброї потрібні підписані контракти, щоб вони могли нарощувати її виробництво.

Раніше з посиланням на генерала бундесверу повідомлялось, що Німеччина має бути готова до війни з РФ за 5 років: "Потрібні зміни в менталітеті німецьких військових".

Статті

Країна
27.04.2024
09:00

Театр під час війни: відновлення і нові сцени

Як театри, попри всі труднощі, працюють, гастролюють і створюють нові сценічні майданчики, розповідаємо в матеріалі.
Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Всі статті