У польових таборах на Луганщині росіяни тримають у "резерві" вже понад 800 заарештованих місцевих і зеків з РФ

Окупанти намагаються створити "резерви" з місцевих мешканців тимчасово окупованих територій та завербованих ув’язнених з РФ, яких звозять у польові табори на окупованій Луганщині. Про це повідомила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр у своєму Телеграм-каналі 18 травня.

"Ворог намагається створити резерви з місцевих мешканців тимчасово окупованих територій. Мета – екстрене поповнення особовим складом передових підрозділів своїх військ, які щоденно зазнають великих втрат у живій силі", - зазначає Маляр.

Уточнюється, що в окремих населених пунктах на тимчасово окупованій території України російські загарбники здійснюють облави і затримання  місцевих мешканців. Під час облав затриманих перевіряють на лояльність до окупаційного режиму, а чоловіків, які за віком можуть бути призвані на військову службу, заарештовують, переважно за надуманими приводами. Заарештованих у такий спосіб відправляють як правило до спеціально обладнаних польових таборів, в яких вже перебувають завезені з російських в’язниць злочинці, які погодились  брати участь у бойових діях.

Підкреслюється, що наразі поблизу населених пунктів Рогове й Можняківка Білолуцької екс-Новопсковського (після адмінреформи Старобільського) району Луганської області облаштовано декілька таких таборів, до яких під конвоєм з росії доставляються партії завербованих ув’язнених.

"Разом з ними утримуються  місцеві чоловіки, які були затримані за незначні правопорушення і не погодились підтримувати окупантів, – пише Маляр. – До кінця травня очікується збільшення чисельності особового складу таборів з прибуттям ще двох партій в’язнів з росії, засуджених переважно за скоєння вбивств з особливою жорстокістю".

Підкреслюється, що на сьогодні в зазначених таборах перебуває понад 800 осіб, з якими проводяться "інтенсивні заходи бойової підготовки", які заплановано завершити протягом одного місяця. Після проходження в’язнями курсу бойової підготовки з ними буде укладено контракти, які передбачають обов’язкову участь у бойових діях на тимчасово окупованій території України.

Раніше повідомлялось, що для залякування мешканців окупованих територій росіяни привезли керований криміналітет.

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті