У польових таборах на Луганщині росіяни тримають у "резерві" вже понад 800 заарештованих місцевих і зеків з РФ

Окупанти намагаються створити "резерви" з місцевих мешканців тимчасово окупованих територій та завербованих ув’язнених з РФ, яких звозять у польові табори на окупованій Луганщині. Про це повідомила заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр у своєму Телеграм-каналі 18 травня.

"Ворог намагається створити резерви з місцевих мешканців тимчасово окупованих територій. Мета – екстрене поповнення особовим складом передових підрозділів своїх військ, які щоденно зазнають великих втрат у живій силі", - зазначає Маляр.

Уточнюється, що в окремих населених пунктах на тимчасово окупованій території України російські загарбники здійснюють облави і затримання  місцевих мешканців. Під час облав затриманих перевіряють на лояльність до окупаційного режиму, а чоловіків, які за віком можуть бути призвані на військову службу, заарештовують, переважно за надуманими приводами. Заарештованих у такий спосіб відправляють як правило до спеціально обладнаних польових таборів, в яких вже перебувають завезені з російських в’язниць злочинці, які погодились  брати участь у бойових діях.

Підкреслюється, що наразі поблизу населених пунктів Рогове й Можняківка Білолуцької екс-Новопсковського (після адмінреформи Старобільського) району Луганської області облаштовано декілька таких таборів, до яких під конвоєм з росії доставляються партії завербованих ув’язнених.

"Разом з ними утримуються  місцеві чоловіки, які були затримані за незначні правопорушення і не погодились підтримувати окупантів, – пише Маляр. – До кінця травня очікується збільшення чисельності особового складу таборів з прибуттям ще двох партій в’язнів з росії, засуджених переважно за скоєння вбивств з особливою жорстокістю".

Підкреслюється, що на сьогодні в зазначених таборах перебуває понад 800 осіб, з якими проводяться "інтенсивні заходи бойової підготовки", які заплановано завершити протягом одного місяця. Після проходження в’язнями курсу бойової підготовки з ними буде укладено контракти, які передбачають обов’язкову участь у бойових діях на тимчасово окупованій території України.

Раніше повідомлялось, що для залякування мешканців окупованих територій росіяни привезли керований криміналітет.

Статті

Світ
12.07.2024
11:02

НАТО: успіхи і невдачі Північноатлантичного альянсу

Парадокс полягає в тому, що під час «холодної війни» об’єднана коаліція жодного разу відкрито не втручалась у внутрішні справи держав і офіційно не брала участь у жодному міжнародному конфлікті.
Луганськ
10.07.2024
17:05

Хаос і система в роботі первинної ланки луганської медицини в реаліях релокації

Спрощено кажучи, первинна ланка медицини – це той етап, на якому пацієнт укладає  декларацію з сімейним лікарем або терапевтом та користується їхніми послугами.
Країна
10.07.2024
14:22

Енергокриза: не лише тарифи

Найбільша приватна енергокомпанія ДТЕК у червні підрахувала, що за найгіршого розкладу українці сидітимуть без світла по 20 год. на добу під час опалювального сезону. Що з кожним днем ​​все ближче.
Всі статті