У Пентагоні обговорюють використання "резервних" $4 млрд для підтримки України - CNN

У Міністерстві оборони США обговорюють, чи варто використовувати близько чотирьох мільярдів доларів, які відомство має для виділення військової допомоги Україні, але без гарантій її заміщення з боку Конгресу. Про це з посиланням на американський телеканал CNN, - пише "Європейська правда".

Згадані чотири мільярди доларів у Пентагону належать до механізму Presidential Drawdown Authority (PDA), які дозволяють виділяти озброєння зі складів армії США. Але відомство наразі не має коштів, щоб замовити нове обладнання взамін тому, що може передати.

Пентагон вважає, що витрачання цих коштів за відсутності додаткового фінансування для України – а отже, відсутності плану поповнення запасів – може вплинути на боєготовність армії США.

Але з огляду на те, що ухвалення допомоги Україні вже кілька місяців застрягло у Конгресі, в американському Міноборони почали обговорювати, чи мають вони "фінансову подушку", аби мати змогу передати Києву зброю на хоча б частину з цих 4 мільярдів доларів.

Співрозмовники CNN наголосили, що жодного остаточного рішення з цього питання наразі немає. Водночас у США вже починають обговорювати вміст потенційного наступного пакета військової допомоги Києву, і одне з джерел повідомило, що там обов’язково будуть "критично важливі боєприпаси".

За словами джерела CNN, також у Пентагоні ведуться дискусії про те, як і де розмістити військову техніку, щоб її можна було якнайшвидше відправити в Україну після того, як будуть знайдені додаткові джерела фінансування.

Статті

Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Всі статті