У Норвегії не задовольнили клопотання колишнього бойовика ПВК "Вагнер" Медведєва про притулок, але з країни не вигнали

Колишньому вагнерівцю Андрію Медведєву відмовили у притулку в Норвегії. Про це з посиланням на адвоката Медведєва повідомляє норвезьке видання Dagbladet 6 лютого.

"Управління з питань міграції (UDI) відхилило заявку Медведєва на отримання притулку, каже його адвокат, проте дозволило залишатися в країні за тимчасовою посвідкою на проживання, яку потрібно буде періодично поновлювати - з міркувань ризиків у разі його повернення до Росії", - сказано в повідомленні.

За словами адвоката, відмову обґрунтували у тому числі тим, що "вагнерівці" у росії не є офіційною структурою армії. Адвокат збирається подавати апеляцію і доводити, що попри ці формальності воєнізоване формування фактично діяло як частина регулярної російської армії. 

Зазначається, що видання просило в UDI коментар, але там відмовилися надавати деталі, посилаючись на правила конфіденційності. 

"Під час перебування Медведєва у Норвегії його допитували як свідка щодо періоду служби у лавах ПВК "Вагнер", - сказано в повідомленні.

У Норвегії також повідомляли, що Україна не зверталася із запитом щодо екстрадиції колишнього бойовика Медведєва. 

Раніше повідомлялось, що російського неонациста Яна Петровського суд у Фінляндії залишив під вартою.

Статті

Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Всі статті