У Національній філармонії України 27 жовтня Сумський театр презентує "Карнавал тварин"

Музично-мультимедійне дійство «Карнавал тварин» Сумського національного театру ім.М.Щепкіна на музику Каміля Сен-Санса буде показане у межах проєкту «Філармонія Нескорених» у Києві 27 жовтня. Про це повідомляють організатори.

«Карнавал тварин» сумчан – перша «Дитяча Філармонія Нескорених». Сюїта Le carnaval des animaux – це неймовірні фокуси, мультики, цікаві історії про звірів, яскрава акторська гра, живий оркестр, який відтворює звуки тварин, і просто безліч незабутніх емоцій.

Музичне мультимедійне дійство «Карнавал тварин» є авторським прочитанням однойменного шедевра французького композитора Каміля Сен-Санса, написаного у 1886 році, яке у постановці режисера Микити Полякова перетворюється на дивовижне шоу для всієї родини, що поєднує в собі класичну музику, акторську гру та візуальну естетику мультиплікації.

Дійство складається з 14 музичних номерів, кожен з яких зображує окрему тварину: її рухи, характер та настрій. Склад невеликого оркестру доволі простий, хоча включає такі оригінальні інструменти, як ксилофон та скляна гармоніка. 

Ідея жартівливого твору під назвою «Карнавал тварин» виникла у Сен-Санса на початку 1860-х років – молодий професор школи Нідермейєра обіцяв його своїм учням. Однак обіцянку цю Сен-Санс виконав через 20 років. У лютому 1886 року прославлений композитор і піаніст, стомлений гастрольною поїздкою Німеччиною, усамітнився в маленькому австрійському містечку і за кілька днів написав «Карнавал тварин». Це був сюрприз, адресований чудовому французькому віолончелісту Лебуку, –  він мав виступити у карнавальному концерті. Зіграний ним №13 із «Карнавалу тварин» під назвою «Лебідь» приніс гучну славу як виконавцю, так і композитору. Протягом ста років «Лебідь» залишається найпопулярнішою п'єсою Сен-Санса.

Наскрізний персонаж вистави – актор-арлекін, сповнений рельєфної пластики та виразної лексики. На сцені разом із музикантами він розповідає захопливу історію з посиланням на сьогоднішні події. Арлекін проводить дітей та їхніх батьків крізь цікаву історію, знайомлячи глядачів із музичними інструментами, їх звучанням та особливим місцем в оркестрі. Актор підключає фантазію дитячої аудиторії, заохочуючи до самостійного уявлення про те, яких саме тварин уособлюють інструменти. 

«Карнавал тварин» – не просто захопливе шоу. Це проєкт, перейнятий любов'ю до дітей з особливими потребами. Анімаційний супровід вистави народився в руках талановитих юних сум’ян з різними формами інвалідності. Шедеври дитячої уяви символізують силу й незламний дух, жагу до життя наперекір будь-яким перешкодам. Споглядаючи ці малюнки, свідомість мимоволі просочується натхненням й вірою у світле майбутнє. Ця анімація – є твердою заявою про те, що все, про що мрієш – можливо, якщо є наполеглива праця та, найголовніше, любов до справи, якою займаєшся. Ці діти дарують нам не тільки свою творчість, а й частину своєї окриленої душі, яка допомагає знайти красу ззовні та в собі.

«Тут є гумор, який і для більш дорослого, і для зовсім малого. Трохи іронічна, легенька, весела штука. Каміль Сен-Санс був дуже серйозний композитор, але одного разу він вирішив написати таку цікаву, смішну історію, де зобразив голоси тварин інструментами», – розповідає Микита Поляков, диригент і режисер вистави.

Статті

Країна
18.04.2024
09:14

Закон про посилення мобілізації: основні положення

"Це було дуже несподівано. Поки що ми на всіх ефірах і в соцмережах розповідали, що це закон про справедливість, про демобілізацію, головну норму просто вирішили прибрати. Кажуть, що це був чіткий ультиматум від Генерального штабу. У приватних...
Країна
17.04.2024
10:00

Формування збройних сил та мобілізація в Україні. Як це було в минулому

Битва ж за Україну була виграна значною мірою завдяки перемозі більшовиків на ідеологічному та інформаційному фронтах. Саме це, вкупі з мобілізаційними можливостями Червоної Армії, неперевершеною жорстокістю до противника, здатність йти до перемоги...
Світ
16.04.2024
10:17

«Енергійний контрудар може стати джокером у рукаві Сирського». Російські ЗМІ про Україну

"Загальна оцінка українських резервів приводить до висновку: наявних сил і засобів командуванню ЗСУ не вистачить для проведення стратегічного наступу. Але їх достатньо для енергійного контрудару оперативного масштабу на одному напрямку".
Всі статті