У НАТО попередили, що не готові до загроз з боку Росії в найближчі роки

Генсек НАТО Марк Рютте заявив, що Альянс не готовий до загроз, з якими він зіткнеться з боку Росії в найближчі роки, і закликав до переходу до мислення воєнного часу з набагато більшими витратами на оборону. Про це Рютте заявив 12 грудня у своїй промові в Брюсселі, повідомляє "Європейська правда".

Рютте сказав, що за часів холодної війни члени НАТО витрачали на оборону понад 3% ВВП, і майбутні витрати мають бути набагато вищими, ніж нинішній цільовий показник Альянсу в 2%.

"Росія готується до довгострокової конфронтації з Україною і з нами", – сказав Рютте, додавши, що її ворожі дії проти держав-союзниць тільки наростають.

"Наше стримуванн є добрим станом на зараз, а ось щодо завтра я хвилююся. Ми не готові до того, що чекає на нас через чотири-п'ять років. Небезпека прямує нам на зустріч на повній швидкості… 

Те, що відбувається в Україні, може статись і тут", – додав генеральний секретар НАТО, відзначивши, що настав час перейти до "мислення воєнного часу і прискорити оборонне виробництво і оборонні витрати".

Рютте зауважив, що Росія уже перевела свою економіку на військові рейки, й у 2025 році її оборонні витрати сягнуть 7-8% ВВП. Це рекорд з часів холодної війни.

Рютте наголосив, що негайної загрози для альянсу з 32 держав-членів нині немає. Проте він наполіг, що, незалежно від результату війни в Україні, НАТО не буде у безпеці, якщо не буде підготовленим для протидії небезпеці.

Нагадаємо, США направили до країн Європи близько 80 тисяч військових для стримування агресії РФ. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті