У нас немає реальної гарантії безпеки від наших партнерів - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський пояснив, як мають працювати гарантії для України від союзників та партнерів. Про це він заявив 12 липня на спільній пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом. 

"У нас немає реальної гарантії безпеки від наших партнерів, я маю на увазі юридично. У нас є фактичні гарантії безпеки, такі як фінансові, санкційні, оборонні. Це має стати першим документом юридичним, який символізує, що у нас є така парасолька гарантій безпеки", - заявив Зеленський. 

За його словами, потім вже Україна буде мати документи з кожною з державою-гарантом безпеки. І там будуть всі ті речі, які маємо, або яких нам не вистачає. 

"Ці речі будуть на двосторонньому рівні. Цей документ дає можливість долучитися іншим партнерам, окрім країн "Великої сімки", - пояснив Зеленський.

Президент також заявив, що не вважає Будапештський меморандум гарантіями безпеки

"Я не розумію ніякої відповідальності в Будапештському меморандумі. я не бачу там ніякої конкретики. Крім того, що Україна була з цим документом і залишилась на самоті", - заявив президент.

Що стосується нового документу, то він повинен діяти, за думкою Зеленського, поки Україна не в НАТО. 

"На шляху до НАТО ми хотіли б мати ті гарантії, які є зараз в нас і мати їх постійно. Ми хочемо мати відповідний документ, щоб допомога була виписана і конкретна. Сьогоднішня рамкова декларація гарантій безпеки відкриває можливість цих двосторонніх потужних документів", - зауважив Зеленський.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що зараз Україна ближче до НАТО, ніж будь-коли. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті