У МЗС відповіли на заяви Орбана про "криваву різанину" через контрнаступ ЗСУ

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан укотре закликав припинити вогонь в Україні і заявив, що контрнаступ ЗСУ призведе до "кривавої різанини". Речник МЗС України Олег Ніколенко в п'ятницю, 2 червня, відреагував на цю заяву.

"Навіть у кращому випадку неможливо досягти кращого результату на передовій, на полі бою, ніж той результат, який можна було б досягти з української точки зору шляхом переговорів", - заявив Орбан в ефірі радіо Kossuth.

Цю заяву навело видання Telex. Також там повідомляють, що угорський прем'єр назвав підготовку до контрнаступу "справою українців". Але висловив упевненість - атакуюча сторона зазнає втричі більших втрат, ніж та, що обороняється.

"А для країни, чиє населення становить незначну частину населення противника, почати масштабні військові атаки за таких обставин - це кривава різанина", - додав Орбан.

На цю заяву в підсумку відреагував речник МЗС Олег Ніколенко. Він нагадав, що мирні переговори з росією можливі тільки після повного виведення окупаційних військ з території України.

"Припинення вогню без виконання цієї умови призведе до заморожування статус-кво, надасть Росії можливість перегрупуватися, накопичити сили і вдатися до нової хвилі агресії. Доведено досвідом 2014-2022 років", - наголосив він.

Також Ніколенко заявив, що взяв до уваги твердження Орбана про те, що йому важко бути єдиним прем'єр-міністром у ЄС, який виступає за мир.

"Щоб полегшити цю ситуацію, закликаємо главу угорського уряду почати нарешті діяти. Наприклад, засудити російську агресію, вимагати від Москви припинити війну і повернути російську армію на російську територію, долучитися до заходів міжнародної ізоляції Росії, не підривати єдність у ЄС", - додав представник МЗС.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Угорщини відзначився іншою скандальною заявою, що "для бідних українців немає перемоги на полі бою".

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті