У МЗС Словаччини заявили, що не вірять у перемогу України та закликали припинити боротьбу

Голова МЗС Словаччини Юрай Бланар заявив, що засуджує вторгнення РФ в Україну як порушення міжнародного права. Водночас він не вірить у перемогу України. Про це він сказав 6 листопада на пресконференції з очільником МЗС Чехії Яном Ліпавським у Празі, повідомляє "Еспрессо".

"Ми однозначно засуджуємо дії Російської Федерації як порушення міжнародного права", - заявив Бланар.

Утім, на його думку, конфлікт в Україні неможливо завершити на полі бою. Він наголосив, що Словаччина в першу чергу підтримує мирні ініціативи, від кого б вони не йшли. За словами словацького міністра, необхідно припинити боротьбу і шукати рішення за столом переговорів.

Бланар також зазначив, що Словаччина надала значну гуманітарну допомогу Україні. Його країна хоче продовжувати таку допомогу, наприклад, надаючи фахівців для розмінування.

"Але ми не будемо постачати жодних систем озброєння із запасів збройних сил Словацької Республіки", — сказав Бланар.

Нагадаємо, раніше прем'єр Словаччини висунув умову для військової допомоги Україні. 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський спростував інформацію щодо переговорів з РФ. 

Статті

Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Всі статті