У МЗС Чехії закликали НАТО зайняти якомога жорсткішу позицію по відношенню до Кремля і дозволити удари по РФ

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, який цими днями приймає у Празі міністерську зустріч НАТО, оголосив перелік кроків, на які має піти Альянс у відносинах з Кремлем. Про це повідомляє "Європейська правда"

Відкриваючи дискусію щодо майбутнього НАТО, організовану перед початком міністерської зустрічі, міністр висловив впевненість, що Альянс має "затвердити новий стратегічний підхід щодо росії".

"Є кілька кроків, які треба зробити. Так, перш за все, треба припинити західну риторику страху перед ескалацією. Адже це Росія, а не ми, перетнула всі "червоні лінії" і не стримується ні перед чим. А після нової інаугурації Путін відчуває себе ще більш потужним", – пояснив Ліпавський.

Міністр закликав союзників "забути про обережний підхід" та схвалити, нову, жорсткішу стратегію протидії російській агресії, яка повинна включати повне зняття обмежень на застосування західної зброї проти РФ.

"Україна не має воювати з однією рукою, зав’язаною за спиною. Україна повинна мати право опиратися варварському вторгненню Росії навіть на російській території", – пояснив він. Наголосимо, що напередодні "ЄвроПравда" опублікувала детальне інтерв’ю про підхід Чехії щодо відмови Заходу від стратегії зв’язування рук ЗСУ.

Окрім цього, Ліпавський наголосив, що політична рішучість має супроводжуватися необхідними технічними спроможностями, а оборонна індустрія держав Заходу має мобілізувати зусилля для збільшення виробництва.

"Ми маємо прибрати фінансові та банківські перепони, які заважають прискоренню воєнної економіки. Ми маємо допомогти Україні захистити себе", – пояснив він.

За думкою міністра, ще одна задача Заходу – посилювати свою здатність опиратися гібридній війні і економічну стійкість.

"І зрештою, якщо Росія перейшла на воєнну економіку – ми маємо зробити те саме. Показник у 2% ВВП на оборонні витрати мав сенс у мирний час, зараз це має зрости", – пояснив він.

Нагадаємо, раніше РФ нарвалася на жорстку відповідь Чехії після звинувачень останньої в русофобії

Статті

Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Світ
24.07.2024
10:57

«Політична еліта в Києві починає проходити всі стадії теорії прийняття неминучого». Російські ЗМІ про Україну

Готовність до обговорення, зокрема китайської мирної ініціативи, київська влада вирішила продемонструвати, коли стало зрозуміло, що вона втрачає свого давнього покровителя в особі президента США Джозефа Байдена.
Всі статті