У МЗС Чехії закликали НАТО зайняти якомога жорсткішу позицію по відношенню до Кремля і дозволити удари по РФ

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, який цими днями приймає у Празі міністерську зустріч НАТО, оголосив перелік кроків, на які має піти Альянс у відносинах з Кремлем. Про це повідомляє "Європейська правда"

Відкриваючи дискусію щодо майбутнього НАТО, організовану перед початком міністерської зустрічі, міністр висловив впевненість, що Альянс має "затвердити новий стратегічний підхід щодо росії".

"Є кілька кроків, які треба зробити. Так, перш за все, треба припинити західну риторику страху перед ескалацією. Адже це Росія, а не ми, перетнула всі "червоні лінії" і не стримується ні перед чим. А після нової інаугурації Путін відчуває себе ще більш потужним", – пояснив Ліпавський.

Міністр закликав союзників "забути про обережний підхід" та схвалити, нову, жорсткішу стратегію протидії російській агресії, яка повинна включати повне зняття обмежень на застосування західної зброї проти РФ.

"Україна не має воювати з однією рукою, зав’язаною за спиною. Україна повинна мати право опиратися варварському вторгненню Росії навіть на російській території", – пояснив він. Наголосимо, що напередодні "ЄвроПравда" опублікувала детальне інтерв’ю про підхід Чехії щодо відмови Заходу від стратегії зв’язування рук ЗСУ.

Окрім цього, Ліпавський наголосив, що політична рішучість має супроводжуватися необхідними технічними спроможностями, а оборонна індустрія держав Заходу має мобілізувати зусилля для збільшення виробництва.

"Ми маємо прибрати фінансові та банківські перепони, які заважають прискоренню воєнної економіки. Ми маємо допомогти Україні захистити себе", – пояснив він.

За думкою міністра, ще одна задача Заходу – посилювати свою здатність опиратися гібридній війні і економічну стійкість.

"І зрештою, якщо Росія перейшла на воєнну економіку – ми маємо зробити те саме. Показник у 2% ВВП на оборонні витрати мав сенс у мирний час, зараз це має зрости", – пояснив він.

Нагадаємо, раніше РФ нарвалася на жорстку відповідь Чехії після звинувачень останньої в русофобії

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті