У Москві відбуваються безпрецедентні облави на чоловіків призовного віку. Хапають і донецьких

У Москві відбуваються безпрецедентні облави на чоловіків призовного віку - столичні військкомати за один день без повісток масово відправляють в армію людей із серйозними захворюваннями і приїжджих з інших регіонів. Про це повідомляє Телеграм-канал Бі-бі-сі.

"Я навіть не встиг прокинутися. Нас насильно посадили в автобус і відвезли в невідомому напрямку", - розповів Бі-бі-сі 21-річний вахтовик із Донецька. Він утік із військкомату Москви, де в нього забрали єдиний російський паспорт.

Московського студента, який приніс до військкомату довідку про відстрочку, "закували в кайданки, засунули в машину і силою доставили на збірний пункт", розповів Бі-бі-сі його батько.

"Я, звісно, не лікар, але мені здається, що він здоровий", - так відповів у суді співробітник військкомату на запитання про причини скасування важкого діагнозу призовника, розповіла Бі-бі-сі юрист Олена Савельєва з адвокатського бюро "Kaloy.ru".

Зазначається, що кількість судових спорів із призовними комісіями порівняно з 2022 роком зросла втричі і наближається до тисячі справ, підрахували в правозахисній коаліції "Заклик до совісті".  

Як повідомлялося, у РФ дружини "мобіків" опублікували маніфест і петицію проти безстрокової мобілізації - "Нас на*бали і вас на*бут".

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті