У Мінсоцполітики уточнили, чи отримуватимуть виплати переселенці, які перебувають за кордоном без вагомих причин

Українці, які 45 днів без вагомих причин перебувають за кордоном, не вважатимуться внутрішньо переміщеними особами, тому з 1 серпня їх позбавлятимуть виплат від держави. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак в ефірі телемарафону 15 липня.

"Якщо станом на 15 липня людина мінімум протягом 30 днів без серйозних підстав перебуває за кордоном і до моменту призначення допомоги на 1 серпня не повернулася в Україну, тобто вона понад 45 днів сукупно перебуває за кордоном, то тоді вона обрала не внутрішнє, а зовнішнє переміщення. А допомога спрямовується саме на тих, хто є внутрішньо переміщеними особами", - зазначила Марчак.

Вона також зазначила, що держава має інформацію з приводу того, чи виїжджала людина за кордон.

"Якщо через державні реєстри ми будемо бачити, що людина протягом тривалого часу перебуває за кордоном і для цього немає таких тимчасових підстав, як лікування, стажування, відрядження, то тоді виплати такій особі буде припинено. Однак якщо у державних реєстрах помилкова інформація, або людина чи родина вже повернулися з-за кордону, то людина може уточнити інформацію в органах соціального захисту, і такі виплати продовжаться", - пояснила Марчак.

Заступниця міністра нагадала, що будуть припинені виплати від держави з 1 серпня тим, хто повернувся на місце проживання, а також тим, хто постійно перебуває за кордоном.

За її словами, у 2023 році на виплати внутрішньо переміщеним особам спрямовано 57 млрд гривень. Щомісяця виплачується 6,2 млрд гривень. Дорослі працездатні особи отримують 2 тисячі гривень щомісячно, а діти та особи з інвалідністю - 3 тисячі гривень.

Нагадаємо, голова правління Громадського холдингу "ГРУПА ВПЛИВУ" Тетяна Дурнєва прокоментувала "ОстроВу" постанову Кабміна щодо змін у порядку призначення виплат на проживання для внутрішньо переміщених осіб з 1 серпня 2023 року.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті