У Міноборони розвіяли п'ять міфів про застосунок "Резерв+"

Близько 1,5 млн українців оновили свої військово-облікові дані через мобільний застосунок "Резерв+", а у мережі вже з'явилася низка міфів та чуток про застосунок. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко у Facebook.

Міф 1. "Резерв+" не має правового статусу, він не згадується в законодавстві.

Як пояснила заступниця міністра оборони, функціонування мобільного застосунку регулюється постановою КМУ від 10 травня 2024 року та наказом міністра оборони про створення інформаційно-комунікаційної системи для доступу до електронного кабінету військовозобов’язаного.

Міф 2. "Резерв+" некоректно працює, бо відображає неправильні дані.

Черногоренко зазначила, що застосунок підтягує дані з реєстру "Оберіг", в якому можуть бути помилки внаслідок людського фактору. Міноборони планує запустити можливість повідомити про проблему прямо в застосунку

Завдяки застосунку була виявлена проблема в "безпідставному" розшуку було 710 тисяч громадян. Громадяни отримали email та push-повідомлення про те, що в застосунку відображається оновлений статус.

Міф 3. Скріни з витоком даних військовозобов'язаних вже в мережі.

У Міноборони спростовують інформацію про злив даних військовозобов'язаних і назвали це ворожою ІПСО. Зазначається, що у реєстрі не збирається інформація щодо військових частин та актуального звання військових. Це реєстр військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Доступ до нього неможливо отримати через інтернет, лише через захищені канали.

Міф 4. Застосунок створено за бюджетні кошти.

Черногоренко нагадала, що створення "Резерв+" не фінансувалося з бюджетних коштів. Міноборони отримало програмне забезпечення за договором благодійної пожертви від неприбуткової організації.

Міф 5. Громадяни не зможуть довести, що оновили дані в "Резерв+".

Після оновлення інформація відразу потрапляє до реєстру "Оберіг".

Як зазначають у Міноборони, з 18 червня у застосунку з'явиться електронний військово-обліковий документ, чинність якого можна буде перевіряти через QR-код. Для цього ТЦК чи поліції не потрібні зчитувачі, перевірити дійсність коду можна буде прямо через сканер QR-коду в застосунку.

Нагадаємо, у Міноборони планують впровадити у "Резерв+" функцію електронного направлення на ВЛК "обмежено придатним"

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
15.07.2025
10:03

Начальник Луганської ОВА Олексій Харченко: про (не)можливість працювати з податковими Луганщини, (не)доцільність роботи адміністрацій та житло для ВПО

Зараз є наратив про існування чотирьох з половиною мільйонів ВПО. Звичайно, неможливо – причому жодній країні світу – забезпечити житлом чотири з половиною мільйони своїх громадян.
Донбас
13.07.2025
17:27

Пропагандисти красиво брешуть, що вбитий росіянами регіон повертається до життя. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу активно імітували процес відродження життя на руїнах "звільнених" російськими окупантами територіях, видавали бажане за дійсне і цитували місцевих жителів, які дякували Росії за те, що "жити стало цікавіше,...
Світ
09.07.2025
14:00

«Уявіть, якщо таліби теж захочуть на СВО». Російські ЗМІ про Україну

Можливо, Трамп думав, що зараз він махне чарівною паличкою і все - війська встануть, почнуться мирні переговори. Але реальність така, що якщо так станеться, то відразу ж почнеться накачування України новим озброєнням для продовження війни.
Всі статті