У Міноборони не підтвердили висадку ЗСУ на лівому березі Херсонщини

Заступниця Міністерства оборони України Ганна Маляр офіційно не підтвердила інформацію про форсування Дніпра Збройними Силами України. Про це вона заявила в ефірі телемарафону 9 серпня. 

"Збройні сили та Генеральний штаб не підтверджують цю інформацію станом на зараз і ми просимо і звертаємося до всіх вкотре довіряти тільки офіційним джерелам", — сказала Маляр.

Вона наголосила, що офіційні джерела – це насамперед інформація від Генерального штабу та Міністерства оборони України та відзначила, що будь-які дані, що пов’язані з зоною бойових дій – просто новина, а ці дані можуть впливати на хід бойових дій.

"Усе, що подають Генеральний штаб і Міністерство оборони України — це інформація, яка безпечна для ведення наших бойових дій. Важливо спиратися на те, що підтверджено з боку Генерального штабу", — додала Маляр.

Вона також відзначила, що першоджерелом інформації про форсування Дніпра ЗСУ та висадку на лівий берег були російські джерела.

Раніше аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) повідомили у щоденному звіті про те, що  ЗСУ здійснили обмежений рейд через річку Дніпро, висадилися на лівому березі Херсонщини та, ймовірно, прорвали там оборону вглиб на 800 метрів.

Також кілька прокремлівських воєнних блогерів 8 серпня повідомили, що українські сили висадили до семи катерів (місткість одного близько 6-7 людей), на лівому березі Дніпра в районі населеного пункту Козачі Лагері.

Як повідомлялося, у Генштабі заявили про успіх ЗСУ в наступі на Запорізькому напрямку. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Всі статті