У Метінвесті заявили про знищення Авдіївського коксохіму і неможливість його відновлення

Через завдані російською армією обстріли Авдіївський коксохімічний завод після війни буде неможливо відновити. Про це гендиректор Метінвесту Юрій Риженков заявив у інтерв'ю Forbes.

"Завод під контролем української армії. Він був неодноразово обстріляний Росією. Вони гатили по ньому з усього, що мають. Я думаю, що відновити завод буде неможливо", – сказав Риженков.

Він зазначив, що у тому вигляді, в якому завод був до вторгнення, його навряд чи й потрібно буде відбудовувати

За словами гендиректора Метінвесту, найбільшими споживачами коксу Авдіївського коксохіму були Азовсталь та ММК ім. Ілліча, про відновлення яких в осяжному майбутньому не йдеться, "поки ми ще не повернулися в Маріуполь".

"Відновлювати Азовсталь компанія планує, але це буде вже зовсім інший завод", каже Риженков. 

На його думку, після закінчення війни металургія залишиться частиною Маріуполя, але вже не буде його основою.

Нагадаємо, через російську війну в Україні постраждали щонайменше 70 підприємств групи Метінвест Рината Ахметова. 27 червня 2022 року бізнесмен подав позов проти Росії до ЄСПЛ за шкоду його власності у Маріуполі, а в жовтні того ж року це почали робити його підприємства.

Видання Forbes порахувало, що від початку повномасштабної війни Ахметов втратив $8,8 млрд статків.

Як повідомлялося, народний депутат Муса Магомедов заявив, що всі цивільні, що залишалися на території Авдіївського коксохімічного заводу(АКХЗ), евакуйовані і вже в безпеці.

Статті

Країна
24.04.2024
15:26

Коли кров рятує життя: як Дніпропетровщина тримає донорський фронт

Кров – це ресурс, який неможливо замінити штучною речовиною. І від цього ресурсу залежить життя як військових, так і цивільних. Донорство вже понад два роки тримає свою лінію оборони. І нашій країні вкрай важливо перейти від стихійного донорства до...
Світ
23.04.2024
17:26

«Брати приклад із Леніна і змінити, нарешті, внутрішню політику». Російські ЗМІ про Україну

У такий гарний весняний день навіть не хочеться писати про цей цирк виродків під назвою "конгрес США", але кілька важливих тез по суботньому голосуванню все ж таки окреслимо...
Донецьк
22.04.2024
18:04

ВЕЗ і криза довіри. Донецький щоденник

З усього обіцяного раніше вдалося реалізувати лише одне – «приєднання» до РФ. Та й то якось кособоко: начебто всіх обрусили, тобто видали паспорти з курками, але за фактом «руськими» жителі «ДНР» вважаються виключно у своєму зоопарку.
Всі статті