У "Метінвесті" заявили про гостру нестачу чоловіків на підприємствах групи через мобілізацію

В Україні потрібно вдосконалити процес бронювання підприємствами працівників від мобілізації. Про це заявила директорка зі сталого розвитку та взаємодії з персоналом групи компаній "Метінвест" Тетяна Петрук.

За її словами, жінки не можуть замінити чоловіків на важкій фізичній роботі.

"Бронювання працює неефективно, тому що не може на підприємстві кожен шостий бути мобілізованим. Що далі? Хто буде працювати? Потрібно робити аналіз економічної доцільності, ефективності, враховувати, скільки підприємство сплачує податків, як допомагає країні та ЗСУ, скільки створює робочих місць, у якому регіоні розташоване", - сказала Петрук.

"Не можна дивитися просто на чисельність і надавати якийсь відсоток. Ми наразі можемо забронювати лише 50% працівників. Практично на всіх підприємствах ми вибрали цю квоту. Проблему треба вирішувати комплексно, брати до уваги специфіку галузі. На нашому підприємстві не можуть працювати суто жінки, бо це гірничо-металургійна промисловість", - додала вона.

Представниця компанії наголосила, що на сервісних підприємствах може залишатися 50% заброньованих, але на виробничих підприємствах цей відсоток має бути вищим. Для розв'язання цього питання має бути налагоджено діалог між владою та бізнесом.

Також Петрук поскаржилася, що компанії важко набирати нових співробітників, адже чоловіки наразі обирають тіньову зайнятість через необхідність оновлення даних у ТЦК при офіційному працевлаштуванні.

"Усе через можливість бути мобілізованим ще на етапі працевлаштування, бо немає можливості для добронювання співробітників компаніями за межами заявок раз на пів року", - сказала вона.

Нагадаємо, Зеленський прокоментував законопроєкт про мобілізацію, який ВР ухвалила в другому читанні

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті