У Лимані на Донеччині пробурили 25 свердловин для задоволення запитів людей у воді

На Донеччині для задоволення запитів людей у воді в місті Лиман пробурили 25 свердловин, ще 34 будуть зроблені у селах і селищах Лиманської громади. Про це Укрінформу повідомив начальник Лиманської міської військової адміністрації Олександр Журавльов.

«Щодо водопостачання, то в Лимані воно централізоване, забезпечує компанія «Вода Донбасу». У місті також пробурили 25 свердловин, а благодійні фонди надають бутильовану воду», - сказав очільник громади.

Він зазначив, що катастрофічної проблеми з водою у громаді поки немає. Міжнародні організації «Ангели порятунку» і «Лікарі без кордонів» пообіцяли пробурити ще 34 свердловини.

«Вони встановлюють ручні насоси, і люди в будь-який момент можуть набрати для себе води – незалежно від того, чи є електрика», – пояснив Журавльов.

За його словами, на Лиманщині вода знаходиться неглибоко - 15–20 метрів, і свердловина працює.

Також Журавльов нагадав, що завдяки литовському містові-побратиму Клайпеді у Лиманщини є водовоз на вісім кубів, який розвозить воду мешканцям громади.

Керівник МВА розповів, що жителі громади наразі забезпечені продуктами харчування та предметами особистої гігієни, бо працюють магазини та людям надається благодійна допомога.

«У нас діє 164 торгових точки, хоча донедавна було 190. Раніше працювало близько 900 підприємців – приватні магазини, фермери. Через обстріли, часті влучання підприємці все закривають і виїжджають. Ринків, звичайно, вже немає, щоб не допустити скупчення людей на невеликій території. Щоправда, є стихійні риночки, коли троє-четверо мешканців виносять свою продукцію – яйця, картоплю тощо», - повідомив Журавльов.

Начальник військової адміністрації також розповів, що на Лиманщину регулярно приїжджає мобільне відділення Укрпошти, щоби, зокрема, видати пенсії. За графіком на броньованому авто прибуває мобільне відділення Ощадбанку, також працюють банкомати.

Як повідомлялося, Лиманська міська територіальна громада наприкінці травня 2022-го була окупована росіянами, але восени того ж року українська армія її звільнила.

На Лиманщині до широкомасштабного вторгнення проживало 43000 місцевих мешканців і 8500 внутрішньо переміщених осіб, які приїхали з окупованих у 2014 році територій Донеччини та Луганщини. На 14 серпня тут залишалися 8832 людини, із них 245 – діти.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
29.10.2025
16:00

«Успішними виявляються менше одного відсотка «прильотів». Російські ЗМІ про Україну

«План настільки чудовий, що до нього автоматично додається Нобелівська премія: і негайне припинення вогню, і гарантії безпеки для України (тобто введення окупаційних сил НАТО), і фінансування Росією відновлення України, і мало не спільне управління...
Країна
28.10.2025
20:48

Щоденник матері 18-річного добровольця: минув рік. Виявляється, так можна жити

…Ми говоримо про найманців в армії РФ, але в нас  також колумбійці (їх називають колумбосами, - як же задовбав цей новітній жаргон!) вже стали буденною реальністю. Вони воюють також і з протилежного боку, причому там значно більші виплати.
Країна
27.10.2025
11:21

Кремль сподівається зламати Україну взимку, але санкції Трампа змінюють переговорну гру

...Пізніше стало відомо, що в нього було три варіанти: найлегший, середній і важкий. І він, відповідно, запровадив середній варіант санкцій, натякнувши Путіну, що має ще один, жорсткіший пакет.
Всі статті