У «ЛНР» обіцяють побудувати 3 тисячі комерційних квартир і будинків, проте поки що іпотеку оформили лише трохи більше ніж 180 осіб

Влада «ЛНР» обіцяє побудувати 3 тисячі комерційних квартир та індивідуальних будинків, однак навіть пільгову іпотеку наразі оформили лише трохи більше ніж 180 осіб. Це випливає із заяви Єгора Ковальчука - російського чиновника, відрядженого на окупований Донбас на посаду «прем'єр-міністра».

Коментуючи заклик Путіна дорікнути наданню житла жителям непідконтрольних територій, які втратили дах над головою під час проведення «СВО», «голова уряду» заявив, що «в ЛНР планують реалізувати 11 інвестиційних проєктів: це 2,8 тис. нових квартир і 200 індивідуальних житлових будинків».

У наступному коментарі Ковальчук визнав, що всього трохи більше ніж 180 осіб на окупованій Луганщині «вже змогли оформити пільгову іпотеку».

Як повідомлялося раніше, іпотечна програма на окупованих територіях України відрізняється від російської. Так, у РФ придбати житло в іпотеку можна тільки в регіоні проживання покупця.

Іпотека ж в анексованих областях України розрахована на приїжджих росіян, які бажають оселитися на «нових територіях». «Побудувати будинок або придбати квартиру в Луганську, Донецьку, Мелітополі, Генічеську або іншому населеному пункті чотирьох суб'єктів може житель будь-якого регіону країни, який бажає оселитися на нових (анексованих - «Острів») територіях», - йдеться в повідомленні міністерства фінансів країни-агресора.

Звісно, взяти кредит на купівлю житла можуть і українці, які опинилися на окупованій території та втратили свої будинки і квартири через російську агресію. Але навіть під пільгову ставку (2 % річних) вони не зможуть купувати житло за запропонованими забудовниками цінами - максимально розмір іпотечного кредиту дорівнює 6 мільйонам рублів. Приблизно стільки ж коштує однокімнатна квартира на стадії закладення фундаменту.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
29.03.2026
17:26

Згаслі зірки світового балету та крадіжка чужих квартир «в законе». Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Ім’я Вадима Писарєва дуже рідко згадується у ЗМІ окупованого Донбасу. До 2014 року майстер балету зі світовим ім’ям був гордістю не лише Донецька, а й усієї України. Звісно, після того як Вадим Якович переметнувся на службу до російських окупантів,...
Луганськ
27.03.2026
15:53

"Ми не говоримо про війну". Луганський щоденник

Якщо пенсіонер не дурень, у нього зазвичай дві пенсії (російська та українська), а на дві пенсії він може жити не працюючи і цілком непогано харчуватися. Тут навіть справа не в грошах, а в якомусь загальному стилі життя.
Країна
26.03.2026
14:00

Посилення мобілізації в Україні: цифровізація та тотальний облік

Мобілізація в Україні найближчим часом може перейти у значно жорсткішу і більш контрольовану фазу. Йдеться не про окремі точкові зміни, а про спробу закрити одразу кілька ключових "сірих зон".
Всі статті