У Кабміні зібралися змінити порядок позбавлення держнагород

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив міністру юстиції Денису Малюсьці та першому віцепрем'єру – міністру економіки Юлії Свириденко у взаємодії з Офісом президента напрацювати зміни до законодавства з питань позбавлення державних нагород. Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" 30 січня. 

Зокрема, згідно з листом Шмигаля до президента Володимира Зеленського, який має агентство, у відповіді на електронну петицію щодо позбавлення народного депутата Юрія Бойка звання "Героя України", зазначено, що є законодавча неузгодженість між законом "Про санкції" та законом "Про державні нагороди України" щодо процедури позбавлення державних нагород.

Так, згідно зі статтею 16 закону "Про держнагороди", процедура ініціювання та позбавлення таких нагород передбачає можливість видання указу президента лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду.

Водночас закон "Про санкції" дає можливість позбавити держнагород після застосування відповідної санкції, але через юридичну колізію це рішення може бути оскаржене в суді та особа поновить свої права.У зв'язку з цим, із метою запобігання виникнення такої ситуації міністру юстиції та першому віцепрем'єру-міністру економіки доручено у взаємодії з Офісом президента та Комісією державних нагород та геральдики додатково опрацювати порушене питання на засіданні Міжвідомчої групи та подати на розгляд уряду відповідні пропозиції, зокрема , щодо внесення необхідних змін до законодавства.

Крім того, уряд рекомендує іншим органам державної влади напрацювати пропозиції щодо внесення відповідних змін до законодавства.

Щодо позбавлення звання "Героя України" Бойка, то в листі йдеться, що члени Міжвідомчої групи з питань реалізації державної санкційної політики дійшли висновку, що "поки що недостатньо підстав і доказів щодо ведення громадянином України Ю.Бойком терористичної діяльності, необхідної для ініціювання пропозицій та застосування санкцій".

"Водночас розвідувальна спільнота та інші причетні державні органи продовжують здійснювати відповідні заходи з метою збирання доказової бази щодо дій Ю.Бойка для подальшого ініціювання застосування санкцій", - йдеться у листі.

Як раніше повідомлялося, Зеленський анонсував нові санкційні рішення щодо осіб, які підтримують російський терор. 

Статті

Донецьк
09.06.2023
12:00

Сьогоднішній Донецьк очами біженця. Що змінилось в порівнянні з лютим-22

Порівняно з лютим 2022 року життя в Донецьку сильно змінилось. Тому, хто виїзжав, а зараз, з якоїсь причини, змушений був повернутись,  це кидається у вічі.  Воно починається о шостій ранку, а о 17:00 вулиці вже порожні. Раніше такого не було.
Країна
08.06.2023
18:41

Сергій Грабський: За задумом росіян підрив Каховської ГЕС має зупинити наступ ЗСУ та посадити нас за стіл переговорів

Дуже дивно говорити про зрив наступу. Там ніхто не збирався наступати. Форсування Дніпра на тій ділянці – це надзвичайно складна в оперативному та інженерному плані задача. Україна просто фізично не має такої кількості сил та засобів, щоб здійснити...
Країна
07.06.2023
17:48

Зростання тарифів під час війни: є питання

Рішення уряду підняти вартість електроенергії (е/е) для населення під час війни саме собою виглядає, м'яко кажучи,  не дуже гарно. На тлі катастрофічного падіння прибутків українців. Ще більше питань викликають обґрунтування для цього  підвищення
Всі статті