У Кабміні запропонували блокувати рахунки ухилянтам за рішенням суду

Кабінет міністрів запропонував у новому законопроєкті про мобілізацію три покарання для ухилянтів: арешт рахунків, позбавлення водійських прав, заборона на виїзд за кордон. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.  

Як зазначається, новий законопроєкт про мобілізацію передбачає арешт банківських рахунків ухилянтів за рішенням суду після звернення територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У ньому прописано три основні покарання для військовозобов'язаних:

  • → тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України;
  • → тимчасове позбавлення права керування транспортними засобами;
  • → накладення арешту на гроші та інші цінності, що знаходяться на рахунках та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах.

Заява подається до суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня встановлення порушення, а саме – якщо громадянин не з'явився до ТЦК протягом десяти днів з дня вручення вимоги.

Блокувати планують рахунки навіть тих ухилянтів, які за кордоном, тому що порушенням буде вважатися неявка до "закордонної дипломатичної установи України, якщо громадянин знаходиться за кордоном".

Суд повинен прийняти рішення по суті заявлених вимог не пізніше 15 днів з дня відкриття провадження у справі. Його рішення підлягатиме негайному виконанню, хоча й може бути оскаржене в апеляційній інстанції.

Виконавче провадження щодо арешту рахунків буде підлягати завершенню тільки після того, як ТЦК відкличе свою вимогу.

Проєкт закону передбачає, що всі громадяни, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня опублікування закону уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти та інші військово-облікові дані. Зробити це можна буде через центри надання адміністративних послуг, електронний кабінет або ТЦК.

Нагадаємо, напередодні представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що оновлений законопроект щодо мобілізації зареєстровано у парламенті.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Донбас
26.04.2026
14:26

Мешканцям «ДНР» і «ЛНР» на папері намалювали генеральні плани відродження, але грошей поки що немає… Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головними ньюсмейкерами для ЗМІ окупованого Донбасу стали фахівці Єдиного інституту просторового планування (ЄІПП). Вони з гастролями приїхали до Луганська та Донецька з Москви і пообіцяли місцевим царям золоті гори. Практично вся...
Всі статті