У Ірані показали свій новий розвідувально-ударний дрон

В Ірані презентували новий вітчизняний розвідувально-ударний дрон літакового типу Mohajer-10. Про це повідомило видання IRNA News Agency, - пише Мілітарний.

Заявлено, що дрон має радіус дії у дві тисячі кілометрів, максимальна висота польоту буцімто складає сім кілометрів.

"Таку операційну дальність забезпечують баки, що вміщують 450 літрів палива. Mohajer-10 може нести 300 кілограмів корисного навантаження. Максимальна швидкість дрону складає 210 кілометрів на годину", - пише видання.

Іранські джерела заявляють, що дрон оснащений системами радіоелектронної боротьби.

Судячи з характерного зовнішнього вигляду носової частини дрона, він може бути обладнаний супутниковою системою зв’язку. Наявність такої системи пояснює великий радіус дії.

Крім того, виставкова модель дрону обладнана новими протитанковими ракетами Almas на базі Spike-ER та керованими бомбами Arman-1.

Сам дрон нагадує американський MQ-9 Reaper та турецький TAI Anka.

Найімовірніше, дрон був розроблений державною іранською компанією QAIC (Qods Aviation Industry Company), судячи з назви дрон є розвитком сімейства Mohajer.

Видання нагадало, що один дрон Mohajer-6 був збитий Збройними силами України у вересні 2022 року, він приводнився у чорне море та був відбуксований до берега.

Українська розвідка та профільні фахівці розібрали та вивчили дрон, після чого його продемонстрували парламентській делегації Ізраїлю.

Статті

Світ
26.02.2024
17:24

"Це також наша війна, хочемо ми того чи ні". Західні медіа про Україну

"У міру того, як Україна виснажує свою протиповітряну оборону, вона все частіше буде змушена обирати між захистом військ на фронті і захистом міст від атак російських ракет і безпілотників".
Донбас
25.02.2024
19:06

"Масштабні проєкти "будівництва від фундаменту ми поки що притримуємо". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно грали роль досвідченого таксидерміста. Місцеві пропагандисти всіма силами намагалися представити розстріляну, побиту, зруйновану Авдіївку не мертвим, а звільненим містом. Як то кажуть, хоч...
Країна
23.02.2024
13:25

За що воює росія, або «Хрестовий похід» владіміра путіна

Як відомо: імперія або розширюється, або гине. Звідси і ідея «світової революції» і герб СРСР, накладений на всю планету, без окреслених кордонів радянської держави, і «Інтернаціонал» як гімн країни, що хоче захопити весь світ.
Всі статті