У Ірані показали свій новий розвідувально-ударний дрон

В Ірані презентували новий вітчизняний розвідувально-ударний дрон літакового типу Mohajer-10. Про це повідомило видання IRNA News Agency, - пише Мілітарний.

Заявлено, що дрон має радіус дії у дві тисячі кілометрів, максимальна висота польоту буцімто складає сім кілометрів.

"Таку операційну дальність забезпечують баки, що вміщують 450 літрів палива. Mohajer-10 може нести 300 кілограмів корисного навантаження. Максимальна швидкість дрону складає 210 кілометрів на годину", - пише видання.

Іранські джерела заявляють, що дрон оснащений системами радіоелектронної боротьби.

Судячи з характерного зовнішнього вигляду носової частини дрона, він може бути обладнаний супутниковою системою зв’язку. Наявність такої системи пояснює великий радіус дії.

Крім того, виставкова модель дрону обладнана новими протитанковими ракетами Almas на базі Spike-ER та керованими бомбами Arman-1.

Сам дрон нагадує американський MQ-9 Reaper та турецький TAI Anka.

Найімовірніше, дрон був розроблений державною іранською компанією QAIC (Qods Aviation Industry Company), судячи з назви дрон є розвитком сімейства Mohajer.

Видання нагадало, що один дрон Mohajer-6 був збитий Збройними силами України у вересні 2022 року, він приводнився у чорне море та був відбуксований до берега.

Українська розвідка та профільні фахівці розібрали та вивчили дрон, після чого його продемонстрували парламентській делегації Ізраїлю.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті