У "Газпромі" визнали рекордний в історії обвал видобутку газу

Російський "Газпром" переживає рекордний у своїй історії обвал видобутку природного газу після втрати європейського ринку, куди до війни йшло до третини видобутої компанією сировини. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на звіт компанії.

За підсумками першого півріччя 2023 року видобуток "Газпрому" становив 179,45 млрд куб. м. Порівняно з тим самим періодом 2022 року обсяги впали на 25%, а якщо порівнювати з довоєнним періодом - практично на третину: у січні-червні 2021 року "Газпром" видобув 260,8 млрд кубів.

Жодного разу за три десятиліття своєї історії найбільша газова компанія світу не скорочувала виробництво настільки стрімко. Так, 2009 року, на тлі глобальної фінансової кризи, "Газпром" урізав видобуток на 16%, а після розвалу СРСР - лише на 12% (у період з 1992 по 1998 рік).

Фактично продажі газу на внутрішній ринок і за кордон виявилися ще нижчими - 166 млрд кубометрів за 6 місяців, що на 27% менше, ніж роком раніше.

"Зниження видобутку газу групи пов'язане з ухваленням у низці країн політично мотивованих рішень, спрямованих на відмову від імпорту російського газу", - пояснює "Газпром" у звіті.

Володіючи найбільшими на планеті запасами газу, які оцінюються в 67 трлн куб. м, росія опинилася без можливості його продавати після того, як Кремль спочатку зажадав від європейських клієнтів оплачувати поставки "в рублях", а потім послідовно відключив від труби всі країни, які відмовилися прийняти ультиматум. І хоча влада плекає надію розвернути газові потоки на схід і створити "газовий хаб" у Туреччині, в реальності подіти зайвий газ просто нікуди: близько 90 млрд куб. м щорічного видобутку залишилося без покупців, пише Bloomberg.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті