У "Газпромі" визнали рекордний в історії обвал видобутку газу

Російський "Газпром" переживає рекордний у своїй історії обвал видобутку природного газу після втрати європейського ринку, куди до війни йшло до третини видобутої компанією сировини. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times із посиланням на звіт компанії.

За підсумками першого півріччя 2023 року видобуток "Газпрому" становив 179,45 млрд куб. м. Порівняно з тим самим періодом 2022 року обсяги впали на 25%, а якщо порівнювати з довоєнним періодом - практично на третину: у січні-червні 2021 року "Газпром" видобув 260,8 млрд кубів.

Жодного разу за три десятиліття своєї історії найбільша газова компанія світу не скорочувала виробництво настільки стрімко. Так, 2009 року, на тлі глобальної фінансової кризи, "Газпром" урізав видобуток на 16%, а після розвалу СРСР - лише на 12% (у період з 1992 по 1998 рік).

Фактично продажі газу на внутрішній ринок і за кордон виявилися ще нижчими - 166 млрд кубометрів за 6 місяців, що на 27% менше, ніж роком раніше.

"Зниження видобутку газу групи пов'язане з ухваленням у низці країн політично мотивованих рішень, спрямованих на відмову від імпорту російського газу", - пояснює "Газпром" у звіті.

Володіючи найбільшими на планеті запасами газу, які оцінюються в 67 трлн куб. м, росія опинилася без можливості його продавати після того, як Кремль спочатку зажадав від європейських клієнтів оплачувати поставки "в рублях", а потім послідовно відключив від труби всі країни, які відмовилися прийняти ультиматум. І хоча влада плекає надію розвернути газові потоки на схід і створити "газовий хаб" у Туреччині, в реальності подіти зайвий газ просто нікуди: близько 90 млрд куб. м щорічного видобутку залишилося без покупців, пише Bloomberg.

Статті

Країна
06.12.2023
12:22

Гривня: балансування на межі?

У НБУ вперше за довгий час запровадили валютні обмеження для експортерів. Які зазвичай застосовуються при обвалі курсу гривні...
Світ
05.12.2023
09:42

«В українських генералів є куди більше шансів перейти в нову епоху». Російські ЗМІ про Україну

"Зеленському зараз потрібно дуже сильно насторожитися. Усі персонажі, які брали участь у попередньому перегляді, - Залужний, глава ГУР Буданов і навіть Арестович залишаються на своїх місцях"
Донбас
03.12.2023
20:45

Жителям "ДНР" нагадали, що "партія - розум, честь і совість". Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу старанно цитували свого "вождя і вчителя" і зізнавалися, що, як і в роки СРСР, "керівною і направляючою силою радянського суспільства, ядром його політичної системи, державних і громадських організацій є"...
Всі статті