У Гаазі розпочалися слухання за позовом України проти РФ про порушення Морської конвенції ООН

У Гаазі в понеділок, 23 вересня, розпочалося представлення позиції України в Арбітражному трибуналі у справі щодо прав прибережної держави в Чорному й Азовському морях і в Керченській протоці (Україна проти РФ). Про це повідомляє МЗС України.

Як повідомляється, 23 вересня делегація країни на чолі з агентом України, послом з особливих доручень МЗС Антоном Кориневичем розпочала представлення української позиції на усних слуханнях в Арбітражному трибуналі, створеному згідно з Додатком VII до Конвенції ООН з морського права 1982 року, у справі щодо прав України як прибережної держави в Чорному й Азовському морях і в Керченській протоці (Україна проти Росії).

У відомстві нагадали, що справа, позов у якій Україна подала 2016 року, стосується порушення Росією основоположних принципів морського права - права на транзитний прохід, свободи судноплавства, зобов'язання щодо захисту підводного навколишнього середовища та підводної культурної спадщини.

Зазначено, що слухання в Палаці миру в Гаазі, Королівство Нідерланди, триватимуть до 5 жовтня 2024 року та є конфіденційними для громадськості, за винятком вступного й завершального виступів агентів сторін у спорі.

"Притягнення РФ до відповідальності за порушення норм міжнародного права – один із пріоритетних напрямів роботи МЗС задля імплементації Формули миру президента України Володимира Зеленського. Робота делегації України в Гаазі протягом наступних двох тижнів має на меті відновити справедливість для нашої держави та нашого народу в галузі морського права", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Маріупольська міськрада виграла позов на €14 млн проти Росії за знищене тролейбусне депо. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті