У Дніпрі спіймали агента ФСБ, який видавав себе за військового, щоб шпигувати за ЗСУ

Служба безпеки України затримала у Дніпрі агента російської спецслужби, який видавав себе за військового, щоб шпигувати за переміщенням підрозділів ЗСУ. Про це 18 вересня повідомив пресцентр СБУ.

Для маскування розвідувально-підривної діяльності зловмисник перед виходом на завдання перевдягався у військову форму українських захисників.

Встановлено, що у зоні особливої уваги російського агента були маршрути руху залізничних ешелонів з новітньою військовою технікою, озброєнням та боєприпасами Сил оборони. Також він намагався виявити в районі обласного центру позиції української ППО.

Для збору розвідінформації він регулярно об’їжджав територію міста, де фотографував українські об’єкти.

"Отримані дані російський агент передавав своєму "куратору" з ФСБ через месенджер у вигляді текстових повідомлень та медіафайлів. За кожне виконане завдання ворожий поплічник отримував від російської спецслужби грошову винагороду. Щоб приховати канали фінансування, агент одержував кошти на банківську картку за допомогою криптовалютних операцій", - зазначили в СБУ.

За наявними даними, агентурні розвіддані потрібні були окупантам для планування бойових операцій та диверсій, спрямованих на сповільнення українського контрнаступу в районах Вугледара та Новосілки.

Ворожого агента затримали під час виконання ним завдання поблизу одного зі стратегічних об’єктів у Дніпрі. Під час обшуків у нього виявлено мобільний телефон із доказами листування з агресором, а також набої до автоматичної зброї.

Чоловікові повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він під вартою.

Як повідомлялося, СБУ затримала ворожого агента, коли він ставив "маячок" на опору мосту на Хмельниччині.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті