У Чехії задоволені: до шкіл вдалося записати близько 50 тис дітей із України

До шкіл у Чехії вдалося записати близько 50 тис дітей із України - це одна з найвищих цифр у Європі. Про це заявив міністр освіти Чехії Мікулаш Бек під час дводенної міжнародної конференції в Празі про освіту й інтеграцію дітей українських біженців у Євросоюзі, - повідомляє "Чеське радіо".

За словами Мікулаша Бека, міністерству довелося збільшити кількість учителів і асистентів педагога в школах по всій Чехії. Також було створено сайт і спеціальну телефонну лінію на підтримку запису дітей біженців до шкіл.

Як сказав Бек, Чехія все ще наражається на «менші чи більші проблеми». Він згадав про нестачу місць у школах у деяких регіонах, що, сказав він, не дає можливості приймати українських дітей до звичайних класів. На перешкоді стає і недостатня мовна підготовка чи мале залучення українських дітей до спільного дозвілля.

За словами міністра освіти Чехії, його відомство хоче цього року зосередитися головно на навчанні українських дітей чеської мови. За два місяці планується здійснити суцільне тестування іноземців із чеської мови в школах, щоб з’ясувати їхні знання. А в другому півріччі мало б посилитися викладання чеської мови як іноземної. Серед інших тем міністр перелічив також підтримку психічного здоров’я і психосоціальну підтрику.

Зазначається, що дводенну конференцію влаштувало Міністерство освіти Чехії спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). У ній узяли участь близько 160 експертів із десятка країн, зокрема й України. Вони обговорювали, серед іншого, також можливості для надання дітям-біженцям щонайкращої освіти в країнах Європейського союзу так, щоб вони не втратили контакту з рідною країною.

Як повідомлялося, кількість українських біженців зі статусом тимчасового захисту в Євросоюзі зросла на 37,6 тис. у грудні.

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті