У Чехії визнають: українські біженці часто виконують підсобні роботи

Українські біженці в Чеській Республіці працюють переважно повний робочий день, проте часто, незважаючи на високу кваліфікацію, виконують підсобну та ручну роботу. Про це повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що набагато частіше вдається влаштуватися працювати людям із знанням чеської мови. Однак на мовні курси ходить лише 35% тих, хто приїхав до Чехії. Перешкодою є нестача часу та коштів.

Як можливі заходи експерти рекомендують посилити викладання мов, прискорити процес підтвердження освіти та забезпечити достатню кількість місць у дитячих садках, щоб батьки маленьких дітей могли підключитися до роботи.

Наприкінці 2022 року, згідно з аналізом, у Чехії працювало 51% біженців працездатного віку, 43% мали роботу лише в Чехії, а ще 7% працювали віддалено і в Україні. Ще 8% опитаних працювали віддалено лише у своїй країні. Дві п'яті економічно активного населення не працювали. У серпні було працевлаштовано 44% біженців, 49% не працювали. Чверть біженців працювали неповний робочий день.

Статті

Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Всі статті