У Чехії визнають: українські біженці часто виконують підсобні роботи

Українські біженці в Чеській Республіці працюють переважно повний робочий день, проте часто, незважаючи на високу кваліфікацію, виконують підсобну та ручну роботу. Про це повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що набагато частіше вдається влаштуватися працювати людям із знанням чеської мови. Однак на мовні курси ходить лише 35% тих, хто приїхав до Чехії. Перешкодою є нестача часу та коштів.

Як можливі заходи експерти рекомендують посилити викладання мов, прискорити процес підтвердження освіти та забезпечити достатню кількість місць у дитячих садках, щоб батьки маленьких дітей могли підключитися до роботи.

Наприкінці 2022 року, згідно з аналізом, у Чехії працювало 51% біженців працездатного віку, 43% мали роботу лише в Чехії, а ще 7% працювали віддалено і в Україні. Ще 8% опитаних працювали віддалено лише у своїй країні. Дві п'яті економічно активного населення не працювали. У серпні було працевлаштовано 44% біженців, 49% не працювали. Чверть біженців працювали неповний робочий день.

Статті

Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Світ
20.04.2024
09:31

"Трамп хоче, щоб Конгрес ухвалив рішення про допомогу Україні". Огляд західних медіа

Якщо Трамп повернеться на посаду і спробує проштовхнути мирну угоду між Росією і Україною, йому потрібно, щоб Україна мала сильну військову позицію.
Країна
18.04.2024
18:19

Медична реформа по-запорізьки. Чи отримають пацієнти  належне медичне забезпечення  та  якісне лікування

Факт економії бюджетних коштів, про який говорять місцеві чиновники, навряд чи додає оптимізму запоріжцям, які стають пацієнтами  оптимізованих лікарень. Будь-який пересічний містянин підтвердить, що досі  не помітив, щоб така реорганізація якось...
Всі статті