У Чехії визнають: українські біженці часто виконують підсобні роботи

Українські біженці в Чеській Республіці працюють переважно повний робочий день, проте часто, незважаючи на високу кваліфікацію, виконують підсобну та ручну роботу. Про це повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що набагато частіше вдається влаштуватися працювати людям із знанням чеської мови. Однак на мовні курси ходить лише 35% тих, хто приїхав до Чехії. Перешкодою є нестача часу та коштів.

Як можливі заходи експерти рекомендують посилити викладання мов, прискорити процес підтвердження освіти та забезпечити достатню кількість місць у дитячих садках, щоб батьки маленьких дітей могли підключитися до роботи.

Наприкінці 2022 року, згідно з аналізом, у Чехії працювало 51% біженців працездатного віку, 43% мали роботу лише в Чехії, а ще 7% працювали віддалено і в Україні. Ще 8% опитаних працювали віддалено лише у своїй країні. Дві п'яті економічно активного населення не працювали. У серпні було працевлаштовано 44% біженців, 49% не працювали. Чверть біженців працювали неповний робочий день.

Статті

Країна
24.03.2023
13:58

Переключення Кропачова: з вугілля на логістику

Віталій Кропачов, який вважався за Порошенка «смотрящим над вуглепромом», з традиційної для нього вугільної сфери переключається на логістику. Купівлю Білгород-Дністровського морського торговельного порту слід вважати досить ризикованою інвестицією...
Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Всі статті